عکس زنی که توانست قلبش را در نمایشگاه ببیند

زن توانسته است قلبش را که در یک نمایشگاه پزشکی در مرکز لندن، به نمایش گذارده شده تماشا کند.جنیفر ساتون، که ۲۳ سال دارد، در سال جاری تحت عمل پیوند قلب قرار گرفت.


جنیفر از دوران کودکی به یک بیماری قلبی خطرناک restrictive cardiomyopathy مبتلا شده بود که امکان داشت جان او را به خطر بیندازد.


اکنون قلب ناسالم جنیفر، که سبب شده بود او با مرگ فاصله چندانی نداشته باشد، در نمایشگاهی در مرکز لندن در معرض دید عموم قرار گرفته است.


پس از آن که جنیفر در ماه ژوئن گذشته، در بیمارستانی در کمبریج تحت عمل موفقیت آمیز پیوند قلب قرار گرفت، به این فکر افتاد که قلب خود را به طور موقت در اختیار مقامات نمایشگاه پزشکی مورد بحث قرار دهد.


او امیدوار است که با این کار، مردم آگاهی بیشتری درباره اهدای ارگان ها و نیز بیماری قلبی که موجب به خطر افتادن جان او شده بود، پیدا کنند.


تجربه عاطفیجنیفر ساتون می گوید: “دیدن قلبم برای اولین بار، یک تجربه عاطفی و عجیب بود. هنگامی که این قلب در بدن من بود، موجب درد و نا آرامی من شده بود. مشاهده قلبم در اینجا، برایم بسیارغیرعادی و عجیب بود.”


در بیماری restrictive cardiomyppathy عضلات قلب سخت و انعطاف ناپذیر می شوند و در نتیجه قلب نمی تواند پس از هر حرکت انقباضی دوباره منبسط شود.


با پیشرفت بیماری، ماهیچه های قلب رفته رفته نرمی خود را بیشتر از دست می دهند و نهایتا در انقباض و انبساط قلب تاثیر می گذارند.


این عارضه سرانجام سبب مرگ بیمار می شود و تنها مداوا، تعویض قلب بیمار است.


بنیاد قلب بریتانیا می گوید از هر ده مورد مرگ در بریتانیا، ۴ مورد در اثر بیماری های مرتبط با قلب و جریان خون است.


بیمارانی که به قلب جدید نیاز دارند برای یافتن یک قلب مناسب، به طور متوسط باید ۱۰۳ روز منتظر بمانند.


سال گذشته در بریتانیا ۲۸ بیمار در حالی که در انتظار عمل تعویض قلب بودند، جان خود را از دست دادند.


منبع: science-photos.blogfa.com

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.