غرضی: لیست‌‌های انتخاباتی مثل سیل و سونامی آمدند و امثال ما را با خود بردند

سیاست > احزاب و شخصیت‌‌ها – انتخاب نوشت: سید محمد غرضی بیان کرد: در انتخابات ۷ اسفند ماه، با پدیده ای که من بر آن نام سونامی لیست ‌ها می‌ گذارم مواجه شدیم. این لیست ‌ها همچون یک سیل بزرگ آمدند و همه منفرد ‌ها را با خود بردند.

محمد غرضی در مورد شکستش در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی بیان کرد: سونامی لیست ‌ها منجر به یک نوع انحصار در رقابت ‌ها شد. به این شکل که تنها دو لیست بزرگ با هم به رقابت پرداختند و باقی افراد و حتی گروه ‌ها و لیست ‌های کوچک تر از رقابت محروم شدند. این امر یک نوع انحصار طلبی در انتخابات است.

این نامزد انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی بیان کرد: در گذشته همواره رسم بر این بود که در جمهوری اسلامی افراد از حق انتخاب خود و داشتن رقابت بین نامزد ‌های مختلف استفاده می‌ کردند. اما این دفعه  این لیست ‌ها بودند که حق انتخاب شدن را از افراد منفرد گرفتند. این امر به ضرر افراد تمام شد.

غرضی در پاسخ به این پرسش که آیا رفتار حزبی و تشکیلاتی مردم در رای دادن به لیست ‌ها نشان از توسعه سیاسی ندارد، بیان کرد: این لیست ‌ها نماینده احزاب نیستند. ما در ایران احزاب قوی نداریم که بتوانند لیست بدهند.  فرق ایران با کشور ‌های توسعه یافته این است که در  آن جا احزاب حضور دارند و لیست ‌های کامل حزبی می‌ دهند. اما در ایران این لیست ‌ها به شکلی نا مشخص و غیر شفاف تهیه شده است، در نهایت افراد منفرد مثل من از حق انتخاب شدن محروم شدند

غرضی در مورد انتخابات خبرگان نیز  بیان کرد: دشمن خارجی تلاش نمود که مردم کمتر در انتخابات خبرگان شرکت کنند. اما همین که مردم بسیار خوب با رای میلیونی خود در این انتخاب شرکت کردند تمام توطئه ‌های دشمن را خنثی نمود. من خیلی افتخار می‌ کنم که افراد بزرگی در انتخابات خبرگان توسط مردم انتخاب شدند و به مجلس خبرگان راه یافتند. این یک فرصت بزرگ برای نظام و مردم بود که با همکاری یکدیگر یک انتخابات با شکوه را برگزار کنند.

غرضی در مورد آینده سیاسی خودش هم در انتها توضیح داد: من ۶۰ سال سرباز نظام وانقلاب بوده ام. همچنان هم به عنوان یک سرباز ساده به انقلاب و نظام خدمت خواهم نمود. حتما قرار نیست که پست و مقام داشته باشم.

۲۹۲۱۹

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.