فائو: ۷/۲ میلیون ایرانی سوء تغذیه حاد دارند

فائو اعلام کرد: ایران با ۷/۲ میلیون نفر به عنوان دومین کشور خاورمیانه و شمال آفریقا از نظر تعداد افراد مبتلا به سوء‌ تغذیه حاد شناخته شد.

به گزارش فارس به نقل از سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی (فائو) در مجموع ۲/۳۹ میلیون نفر در منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا با سوء تغذیه مواجه هستند.
این رقم معادل ۱۰درصد کل جمعیت این منطقه است.

در میان ۱۵ کشور منطقه مذکور یمن بیشترین تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه را در خود جای داده است.۷/۶ میلیون نفر از مردم یمن با این عارضه رو به رو هستند.
ایران نیز بیشترین تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه را پس از یمن درخود جای داده است.

۷/۲ میلیون نفر در ایران از سوء تغذیه حاد رنج می‌برند که این رقم معادل چهار درصد کل جمعیت ایران است.
تعداد افراد مبتلا به سوء تغذیه در دیگر کشورهای منطقه به این شرح است: الجزایر ۷/۱ میلیون نفر، مصر ۴/۲ ،اردن ۴/۰، کویت ۱/۰، لبنان ۱/۰، لیبی ۱، مراکش ۲، عربستان ۸/۰، سوریه ۶/۰، تونس ۱/۰، ترکیه ۸/۱ و امارات ۱/۰ میلیون نفر.

درصد افراد مبتلا به سوء تغذیه نسبت به کل جمعیت هر کشور نیز به این شرح است: یمن ۳۶ درصد، اردن و مراکش ۷ درصد، الجزایر وکویت ۵ درصد، مصر ۳درصد، لبنان ۳ درصد، عربستان ۳ درصد، سوریه ۴ درصد ، ایران ۴ درصد و ترکیه ۳درصد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۲۶ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.