فال خیال

بعضی ها می گویند که هیچوقت خواب نمی بینند. اما این غیر ممکن است. همه ی آدم ها خواب می بینند و برای خود رویاهایی دارند، اما حافظه ی بعضی قوی تر است و به آنها امکان می دهد که این رویاها در ذهنشان بماند. رویاهای ما ترکیبی از خیالات خصوصی ما هستند. رویا به ما امکان می دهد که آنطور که دوست داریم رفتار کنیم، اما به موجب اینکه بیدار می شویم،؛ رویاهایمان شروع به ذوب شدن می کنند و هرچه بیشتر سعی در به خاطر آوردن جزئیات آن بکنیم، بیشتر فراموش می کنیم.

اما دلیل خواب دیدن ما چیست؟ و آیا خوابهایمان مهم هستند؟ دانشمندان عقیده دارند که اینطور است، چون رویاهایمان به ما کمک میکنند تا خود را برای مشکلات روز زندگی آماده کنیم. تصاویری که ما در رویاهایمان می بینیم، معانی ویژه ای دارند و به ما کمک می کنند تا با شخصیت خود بیشتر آشنا شویم.

در این مقاله قصد داریم با بازی خیال گوشه ای از شخصیتتان را به شما نشان دهیم. می توانید این بازی را دو به دو انجام دهید و یکی سوال کند و دیگری پاسخ گوید. اما شما که اول این مقاله را می خوانید توجه کنید که پایین سوالات را نگاه نکنید تا بازیتان خراب نشود و سوالات را در کمال دقت و صداقت پاسخ دهید.

با ما همراه باشید!


سوالات

۱. فکر کنید خوابیده اید و خواب می بینید. در خواب خود را در خانه ای ایده آل مییابید. این خانه چه شکلی دارد؟ آن را توصیف کنید.

۲. حال کنار جاده ای باریک در حال قدم زدن هستید. ناگهان یک فنجان/لیوان/کوزه ی آب را روی زمین در مقابلتان می یابید. چه شکل دارد؟ چه چیز در آن است؟

۳. راه تمام می شود و شما وارد جنگلی می شوید. تقریباً راهی دراز را می پیمایید تا به زمینی مسطح می رسید. در وسط این زمین ساختمانی وجود دارد. این ساختمان چه نوع ساختمانی است؟

۴. اطراف ساختمان را باغی پوشانده است. این باغ را توصیف کنید.

۵. از این باغ بیرون آمده و دوباره راه جنگل را پیش می گیرید. در کنار جنگل دیواری وجود دارد. این دیوار آنقدر بلند است که نمی توان از آن بالا رفت و آنقدر طولانی است که نمی توان آن را دور زد. ناگهان متوجه در کوچکی در دیوار می شوید. همینطور که به آن نگاه می کنید، در به آرامی باز می شود. شما چه می کنید؟ آیا از آن رد می شوید؟

۶. در طرف دیگر دیوار، آب است. این آب به چه صورتی است؟ آیا می خواهید در آن شنا کنید؟


تفسیر
حال ببینید که این تصورات و مناظر نمایانگر چه بوده اند و سعی کنید پاسخ هایتان را تحلیل کنید.


خانه

خانه نمایانگر دیدگاه شما نسبت به خودتان است. اگر خانه تان قدیمی باشد، احتمالاً شما فردی هستید که از تغییر و دگرگونی خوشتان نمی آید و به چیزهای سنتی علاقمندید. اگر خانه تان بزرگ باشد، نشانگر اطمینان و اعتماد به نفستان است. اگر پر نور و روشن باشد، فردی خوشبین هستید و اگر تاریک و کم نور باشد فردی بدبین هستید. تعداد اتاقهای خانه نمایانگر تعداد افرادی است که دوست دارید در زندگی شما باشند.


لیوان

لیوان نمایانگر دیدگاه شما عشق
است. هر چه این لیوان زیباتر و گرانبهاتر باشد، همانقدر عشق در زندگی شما اهمیت بیشتری دارد و شما فرد رمانتیکی هستید. محتویات لیوان نشان می دهد که تجربیات شما تا به حال در عشق چگونه بوده است.


ساختمان

ساختمان نمایانگر دیدگاه شما نسبت به مذهب و خدا است. یک ساختمان محکم و استوار نمایانگر باوری قوی و استوار است. اما اگر ساختمان خرابه و متروک باشد، شما باوری ضعیف به مذهب دارید.

باغ

باغ نمایانگر دیدگاه شما نسبت به دنیای اطرافتان است، کشورتان و یا سراسر جهان. اگر درخت ها و گل های باغ شما رو به خشک شدن باشند، این به آن معناست که شما نگران دنیای اطراف یا آلودگی محیط زیست هستید.


دیوار

دیوار نمایانگر دیدگاه شما نسبت به مرگ است. اینکه آیا مرگ برای شما پایان همه چیز است و یا چیزی پسِ آن می بینید. آیا مستقیم به سمت در می روید یا قبل از رفتن اطراف را بررسی می کنید؟ یا شاید هم اصلاً وارد آن نمی شوید!؟

آب

آب نمایانگر دیدگاه شما نسبت به آینده تان است. اگر آب را به صورت دریایی پر موج می بینید، نسبت به آینده تان احساس خوبی دارید و مثبت فکر میکنید. اگر بخواهید که در آن آب شنا کنید، اعتماد به نفس دارید و در زندگی ریسک می کنید. اگر آب را به صورت حوضی راکد ببینید، احتمالاً از آینده ی خود و آینده ی جهان ترس دارید.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.

 1. that was beautiful and valuable mer30

 2. مبینا :
  ۰۳ خرد ۹۱

  ای بدک نبود قابل تحمل بود

 3. موریسا :
  ۰۲ خرد ۹۱

  باحال بود خوشششششم اومد ولی از دیوار چیزی نفهمیدم لطفا بیشتر توضیح دهید مرسسسسسسی

 4. خیلییییییییییییی باحال بود خوشم اومد

 5. خیلی چرت

 6. ناشناس :
  ۲۷ بهم ۹۰

  اصلا خوب نبود.

 7. ناشناس :
  ۲۷ بهم ۹۰

  عالیییییییییییییییییییییییییییییییییی

 8. چرت وبی مزه بود

 9. fadat aliiiiiiiiiiibo0o0o0o0o0d

 10. هه هه هه هه هه هه به نظر من اصلا واقعیت نداشت

 11. شقااااااااایق :
  ۲۸ آذر ۹۰

  به نتیجه ی معقولی نرسیدم

 12. خیلی مسخره ببببببببببببببود

 13. جواباش غلط بود اخه کی وسط جنگل خونه ی مجلل میبینه؟

 14. ثمینه :
  ۰۹ مهر ۹۰

  خوب بود من همرو ایده آل جواب دادم غیر از آب که راکد فرض کروم

 15. خیللللللللللللللللللللللللللللی عالی بود اسم سایت شمارو تو سایتم مینویسمواولین جام را به شما میدهم

  نظر مدیر: ممنون از اظهار لطفتون.

 16. فاطمه :
  ۲۳ شهر ۹۰

  اصلا خوب نبود
  سوالات کلی بود و جواب ها خیلی جزیی بود

 17. سادات :
  ۲۶ مرد ۹۰

  اصلا خوشم نیامد کودکانه وابتدایی بودفقط علکی فال ساختید.

 18. نيلوفى :
  ۱۳ مرد ۹۰

  جالب بوى ولی ىقیق نیست

 19. سارا رسولی :
  ۰۹ مرد ۹۰

  ن این تست رو قبلا زده بودم تست شما ایراد داره مخصوصا که در کپی مطلب امانت داری نشده است لطفا بیشتر توجه کنید

 20. be in etehad daram chon ravan shenasiye vali kheyli daghigh nist

 21. الناز :
  ۲۸ تیر ۹۰

  خیلی عالیه البته اگه با دقت جواب بدی

 22. booooooooooooro baba moooooozakhraf

 23. پریسا :
  ۱۳ خرد ۹۰

  خیییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییییلی مسخره بود.اصلا چیز هایی که من فکر می کردم در پاسخ سوال ها نبود

 24. به تو چه :
  ۲۹ ارد ۹۰

  واسه وقت گذرونی چیزخوبیه