فرصتی ساده و ارزان برای تجربه‌ی حال خوب

فرصتی ساده و ارزان برای تجربه‌ی حال خوب

گربه ‌های باشگاه انقلابراه‌کار‌‌های مفید و غیرمفید زیادی برای تجربه‌ی کوتاه مدت حال خوب هست. از الکل تا زاناکس و چرخیدن در کافی شاپ تا شرکت در پارتی‌‌های شبانه. از رفتن به سینما تا نشستن پای تلویزیون.

اما پیشنهاد من اینه که اگر فرصت کردید این راهکار من رو هم امتحان کنید.

غذا دادن به حیواناتی که در خیابان سرگرم جستجوی غذا یا گردش هستند.

در مقایسه با هر تفریح دیگری که می‌‌شناسم، بسیار ارزون قیمت هست (اون بسته‌ی غذا که می‌‌تونه طی یک یا دو هفته مصرف شه از یک فنجان چای در یک رستوران یا کافی‌شاپ ارزون‌تره) و حس خوبی هم که به ما می‌‌ده ماندگارتره.

پی نوشت ۱: تجربه‌ی تعامل با سایر حیوانات، خیلی تجربه‌ی آموزنده‌ایه. به نظرم در حد سفر به کره‌ی ماه (یا شاید حتی سفر به بیرون از منظومه‌ی شمسی).

انسان با خارج شدن از کره‌ی زمین، با نگاه کردن به زمین از فاصله‌ی دور، با خیره شدن به جایگاه خودش از نقطه‌ای بیرون از منظومه‌ی شمسی، تازه فهمید که زمین مرکز عالم نیست و ما هم در میان انبوهی ستاره و سیاره و توده‌‌های متراکم و غیرمتراکم،‌ در فضای نامتناهی زندگی می‌‌کنیم و می‌‌‌آییم و می‌‌مانیم و می‌‌میریم و قرار نیست که “عالم، دور زمین بچرخد”.

وقتی با حیوانات تعامل داریم و دنیای آن‌ها را می‌‌بینیم و خصوصاً مرام‌‌ها و اخلاق‌‌های نیکو و پسندیده‌ی حیوانی (مانند احترام به همنوع، نکشتن هم نوع، تقسیم منافع با هم نوع، حرص نزدن، پس انداز نکردن برای نسل بعد به قیمت گرسنه ماندن همسایه) را می‌‌بینیم، جدای از اینکه یادآوری بزرگی برای رشد و تکامل خودمان است، لحظه‌ای هم یادمان می‌‌آید که در این دنیای بزرگ، این‌چنین خودمان را مرکزعالم نبینیم.

توجه بیش از حد ما به خودمان و بی توجهی به محیط زیست و دیگران، شکل پیچیده‌تر و حتی خطرناک‌تری از خودشیفتگی است.

پی نوشت ۲: باور نمی‌کنم تا زمانی که کبوتر و سگ و گربه در شهر ما، با دیدن ما انسانها، وحشت زده می‌‌شوند و می‌‌گریزند، زیستن ما شهروندان در کنار یکدیگر، با آرامش و امنیت و احترام، قابل تصور باشد.

دوره MBA آنلاین در سایت متمم: با بهره مندی از منابع روز دنیا

رادیو مذاکره: فایلهای صوتی رایگان آموزشی ارتباطات و مذاکره

رادیو متمم: فایلهای صوتی رایگان برای توسعه مهارتهای ما

+۵۵

  

مطلب بالا در حوزه موفقیت و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲۸ February 2016 | 7:59 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 6
  • ۰۹ اسف ۹۴
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد تقدیم به او ۲۸ خرد ۹۱

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.