فیلمسازان ما با پول مسافرکشی و کارگری فیلم ساختند

کارگردان فیلم آغی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان:

کارگردان فیلم کوتاه از بی توجهی به فیلم کوتاه و مشکلات و کمبود بودجه این بخش سینما به شدت انتقاد کرد.

فیلمسازان ما با پول مسافرکشی و کارگری فیلم ساختند

یوسف کارگر کارگردان فیلم کوتاه و اثر مطرح «آغی» در گفت‌وگو با مُخبر حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛  با انتقاد از ایجاد موانع برای ساخت فیلم کوتاه گفت: دوستان اگر نمی توانند کمک مالی کنند حداقل در پروسه تولید کمک کنند. مواقعی پیش می‌ آید که ما حتی با مجوز قانونی هم برای ساخت فیلممان با مشکل و مانع روبه رو می‌ شویم. مسئولان اگر بودجه نمی دهند حداقل هرکاری از دستشان برمی آید انجام دهند. من شک ندارم در چند سال آینده فیلم کوتاه قطب سینمای ایران خواهد شد.

وی با بیان این مطلب بیان داشت: انیمیشن ‌ها و فیلم ‌های کوتاه داستانی کارگردانان این بخش سینما دیگر بسیار رشد کرده و حرف برای گفتن دارند. باید به بخش فیلم کوتاه و فیلمسازان آن توجه و از آن‌ها پشتیبانی شود. اگر بحث مالی مشکل فیلم کوتاه است با اختصاص بودجه به آن کمک شود. ما فیلمسازانی داشتیم که با مسافرکشی، با کارگری و…. بودجه ساخت فیلمشان را به دست آوردند.

کارگر در خصوص اختصاص بخش فیلم کوتاه در سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر گفت: این اتفاق خوبی است اما باید دید هدف از این کار چه بوده است. آیا صرفا اضافه کردن یک بخش به جشنواره بوه است که در این صورت باید گفت شأن فیلم کوتاه بسیار بالاتر از این هاست که بعنوان یک بخش به جشنواره اضافه شود.

وی افزود: به نظرم این اتفاق باید در بخش ملی فیلم فجر می‌ افتاد. اینکه فیلم ‌های کوتاه لابه لای فیلم ‌های بلند به نمایش دربیاید شأن هردو سینمای کوتاه و بلند را زیر سوال می‌ برد و به نظر می‌ رسد اقدام از سر باز کنی است. البته این کار آزمون خطا است اما اگر واقعا می‌ خواهیم شأن فیلم کوتاه حفظ شودباید بخش جداگانه ای به آن اختصاص یابد. واقعیت این است که  در جشنواره ‌های فیلم خارجی برای فیلم کوتاه اهمیت زیادی قائل می‌ شوند و حتی مهمتر از فیلم بلند است. 

کارگر با اشاره به لزوم توجه به فیلم کوتاه از سوی مسئولان بیان داشت:شاید این توقع، زیاده خواهی باشد اما باید توجه درست به فیلم کوتاه انجام شود.در حال حاضر تنها انجمن سینمای جوان است که دست فیلمسازان جوان را می‌ گیرد که آن هم با کمبود بودجه دست به گریبان است. خواهش اهالی فیلم کوتاه این است که مسئولان سینمایی فیلم کوتاه را جدی بگیرند. سال گذشته بیشترین افتخارات را فیلمسازان فیلم کوتاه به دست آوردند.هیچ جشنواره ای نبود که بدون فیلم کوتاه از ایران برگزار شده باشد.
 
این فیلمساز عنوان کرد: آقای ایوبی امیدواری هایی را بوجود آورده است.نمونه هایی داشتیم که قبل از انتصاب آقای ایوبی وعده ‌ها عمل نشد ولی در زمان ایشان انجام شد چون ایشان به این بخش سینما توجه دارد. ایشان قول برگشت به فجر و کمک به تولید را داده است و ما امیدواریم به این قول جامه عمل پوشیده شود.

وی در خصوص پاتوق فیلم کوتاه عنوان کرد:اگر این اقدام بتواند فیلمسازان را جذب کند اتفاق خوبی است. باید انتخاب فیلم‌‌ها درست باشد تا به جذب فیلمسازان و تعامل آن ‌ها کمک کند. شاید در جلسات اول شلوغ و پر جمعیت نشود اما در ادامه پاتوق خوبی خواهد شد چون تجربه این کار در شهرستانها جواب داده است.

این کارگردان با اشاره به نقش انجمن سینمای جوان در پرورش فیلمسازان مستعد گفت: این انجمن  در تولید، مدیریت و….نقش مؤثر و مفیدی داشته است. اعتماد به فیلمسازان جوان حرکت خوبی است که این انجمن آن را انجام و ادامه داد. من به شخصه با کادر مدیریت فعلی سرو کار داشتم و تأثیر آین مجموعه را در فیلمسازی خود دیده ام.

کارگر در پایان بیان داشت: بعد از «آغی» یک فیلمنامه نوشته ام که نگارش آن به پایان رسیده است و تا ماه آینده ساخت فیلم را آغاز خواهم کرد.

گفتنی است؛ فیلم «آغی» به کارگردانی یوسف کارگر در چند جشنواره جهانی نمایش داده شده و جوایز معتبری به دست آورده است.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ April 2016 | 5:29 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.