فیلمسازان «۱۰۰» جوایز خود را گرفتند/ حامیان اعلام حضور کردند

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از مُخبر مهر، مراسم اختتامیه جشنواره فیلم «۱۰۰» امشب جمعه ۱۴ اسفند با حضور سازندگان فیلم ‌های کوتاه کوتاه و جمعی از مسئولان فرهنگی در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار شد.

در ابتدای این مراسم علی قربانی دبیر جشنواره گفت: تشکر می‌ کنم از همه ۹۸۱ نفری که با هزار و ۶۷۸ فیلم در بخش مسابقه ملی و ۷۰۰ فیلم در بخش بین الملل به جشنواره رونق دادند. ساخت فیلم ۱۰۰ ثانیه ای بسیار دشوار است و از دبیران دوران پیش که این رویداد را به بلوغ رساندند به خصوص از فاضل نظری که شعار سینمای اخلاق را برای این مهم برگزید کمال تشکر را دارم.

وی افزود: این جشنواره تنها به حوزه هنری تعلق ندارد بلکه متعلق به تمام مردم ایران است و هرچه ما بتوانیم شرایط تولید را بهتر کنیم و در توزیع نیز تمهیدات بهتری بیندیشیم می‌ توانیم مفاهیم اخلاق را بهتر و بیش‌تر منتشر کنیم چراکه دنیای امروز به این پیام ‌های اخلاقی نیازمند است. از محسن مومنی شریف خواهش می‌ کنم برای برگزاری سالانه این جشنواره نگاه ویژه داشته باشد و دور یازدهم این رویداد را سال ۹۵ شاهد باشیم.

در ادامه این مراسم لوح ‌های یاد بود به آدا آرتنا کامارا از کشور دانمارک دبیر جشنواره فیلم ‌های ۶۰ ثانیه ای این کشور، دی دیرزسرمن سینماگر از کشور فرانسه، رافائله پننی چلی دبیر جشنواره ویدیومیکر ایتالیا، لیلا آقاعبدالله از کشور کویت اهدا شد و پس از آن نفرات برتر بخش انیمیشن، مستند و داستانی این جشنواره در بخش بین الملل به شرح زیر معرفی شدند:

در بخش انیمشین لوح تقدیر، تندیس جشنواره به فیلم «one day in july» به کارگردانی هرمس منجیلارد از کشور اسپانیا اهدا شد.

در بخش مستند هیأت داوران جایزه این بخش را به جولیو سوآرز برای فیلم « the return of the souls» از کشور ایتالیا اهدا کرد.

جایزه بخش داستانی بین الملل به Akilesh kathamuthu از کشور هندوستان برای فیلم «the moment»  اهدا شد.

در بخش بعدی جشنواره آثار برگزیده در بخش سینمای اخلاق معرفی شدند که به هر یک از برگزیدگان چهار سکه بهار آزادی، لوح تقدیر و تندیس جشنواره اهدا شد. در این بخش هادی محمدیان برای انیمیشن «شاهزاده روم»، محمدحسین مهدویان برای فیلم «ایستاده در غبار» و هنگامه قاضیانی برای تجلی نقش زن اصیل ایرانی در فیلم «دلبری» این هدایا را دریافت کردند.

هادی محمدیان هنگام دریافت هدایای خود گفت: این جوایز را به خانواده بزرگ انیمیشن که نجیب و مهجور هستند و همچنین همه کسانی که در این رویداد شرکت کردند و انیمیشن سازانی که این روزها در استودیوهای خود مشغول کار هستند تقدیم می‌ کنم. این نوید را می‌ دهم که به زودی شاهد شگفتی هایی در عرصه انیمیشن بر پرده سینما خواهیم بود.

همچنین هنگامه قاضیانی نیز گفت: از خداوند ممنونم که ۱۸ سال به من قدرت داد تا در مقابل سختی نقش هایی که به من پیشنهاد شد ایستادگی کنم و برخلاف جریان به کارم ادامه دهم و امشب خوشحالم که از یکی از معتبرترین جشنواره ‌های سرزمینم جایزه می‌ گیرم.

در ادامه مراسم در بخش دستاوردهای فنی لوح تقدیر و جایزه نقدی به مبلغ ۴۰ میلیون ریال به محمدحسین فلاح برای جلوه ‌های ویژه فیلم «ایرانی بخریم» و مقداد اخوان برای جانبخشی و استفاده اعجاب آور از صدا و موسیقی در انیمیشن «زمین روباه» اهدا شد.

در بخش پویانمایی هم دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم پویانمایی به حسین صفارزادگان برای کارگردانی فیلم «قرمز» از استان تهران تقدیم شد.

دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش به سید محمد رضا خردمندان برای کارگردانی فیلم «مادر» از استان تهران تقدیم شد و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی و دیپلم افتخار این بخش به فیلم «تار و پود» به کارگردانی امیر هوشنگ معین از استان تهران تعلق گرفت.

در بخش مستند سینمای ایران نیز تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم مستند به فیلم «تک فرزندی» به کارگردانی محمد حسن فلاح از استان تهران اهدا شد. همچنین احسان معصوم کارگردان فیلم «اثر» از استان قزوین دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش را گرفت و دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی به مهدی شاهسواری از استان تهران برای فیلم «درخشش» اهدا شد.

کارگردان فیلم «درخشش» هنگام دریافت جایزه خود گفت: از کسانی که در ردیف اول نشستند تقاضا می‌ کنم فیلمسازان کوتاه را پشتیبانی کنند. هزینه آثار ما یک میلیون تومان بیش‌تر نیست و ما کلا ۲۰۰ نفر هستیم خواهش می‌ کنم این دویست نفر را پشتیبانی کنید.

پس از این بخش کیوان ساکت و بهنام ابوالقاسم به اجرای موسیقی پرداختند. و بعد از آن محمود صلاحی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری و علی احمدی مدیر موسسه تصویرشهر بیان کردند که سال آینده از ۴۰ فیلمساز پشتیبانی می‌ کنند.

در ادامه در بخش داستانی تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۷۰ میلیون ریالی بهترین فیلم داستانی به فیلم «رهایی» به کارگردانی امیرعلی دریکوند از استان خوزستان اهدا شد و بیژن اعرابی از استان تهران برای کارگردانی فیلم «شتابزده» دیپلم افتخار و جایز نقدی ۴۰ میلیون ریالی را کسب کرد. همچنین دیپلم افتخار و جایزه نقدی ۴۰ میلیون ریالی این بخش به سید محمدرضا خردمندان برای کارگردانی فیلم «گزارشگر» اهدا شد.

مجید مصلحی مدیرکل امور استان ‌ها و مجلس حوزه هنری نیز که در این مراسم حضور داشت گفت: من با توجه به شغلم که به استان ‌ها مربوط می‌ شود از ۳۰ فیلم استانی پشتیبانی خواهم نمود.

آثار برگزیده در بخش جایزه ویژه دبیر جشنواره و جایزه حمایتی باشگاه فیلم سوره نیز به مهدی علی بیگی برای کارگردانی انیمیشن «این رو آن رو» از تهران اهدا شد و سیداحسان باقری برای کارگردانی مستند «قطره دریاست، اگر با دریاست» و علی کیوان برای فیلم «سرباز» لوح تقدیر و جایزه ۳۰ میلیون ریالی دریافت کردند. ضمن اینکه یک لوح تقدیر به همراه جایزه حمایتی باشگاه فیلم سوره نیز به مجتبی حیدری برای فیلم «چراغ ‌های رابطه» از تهران و «امید میرزایی» برای «تار و پود» از کرمان اهدا شد.

در بخش بهترین فیلم از نگاه تماشاگران علی عرفان فرهادی از استان تهران برای کارگردانی فیلم داستانی «خویش انداز» لوح تقدیر و دو سکه بهارآزادی جایزه گرفت و  جایزه بزرگ جشنواره نیز دیپلم افتخار، تندیس جشنواره و جایزه نقدی ۱۰۰ میلیون ریالی بود که به احمد تیموری از استان اصفهان برای کارگردانی فیلم داستانی «دیوار کشی» رسید.

در پایان مراسم محسن مومنی شریف رییس حوزه هنری هنگام اهدای جایزه بخش آخر گفت: امیدوارم سال آینده جشنواره ای با شکوهتر داشته باشیم. پیش تر در کتاب «معنی هنر» ترجمه نجف دریابندری خوانده بودم هنر ناب یعنی آن‌چه که باقی هنرها نسبتی از او دارند و اما نمی توانند به تمام او برسند آن نویسنده اگر امروز اینجا بود می‌ گفتم هنر ناب یعنی فیلمسازانی که در ۱۰۰ ثانیه تمام حرف خود را می‌ زنند.

مطلب بالا در حوزه سینما و تلویزیون و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ March 2016 | 10:29 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.