قدرتهای سنتی درمرحله حذفی لیگ قهرمانان اروپا


 
images/20061211/barcelon.jpg
 
: ۱۶ تیم راه یافته به مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان باید تا ۲۴ آذر صبر کنند تا قرعه کشی این مرحله در شهر نیون برگزار شود و این تیمها حریفان خود را بشناسند.
دیدارهای رفت مرحله یک هشتم نهایی روزهای ۲۰ و ۲۱اسفند برگزار خواهد شد و یک هفته بعد زمان برگزاری دیدارهای برگشت خواهد بود. در مرحله یک هشتم نهایی انگلیس ۴ نماینده دارد و اسپانیا و ایتالیا هر کدام با ۳ نماینده پشت سر انگلیسی ها قرار گرفته اند. از فرانسه ۲ تیم صعود کرده اند و سهم کشورهای آلمان ، اسکاتلند ، پرتغال و هلند هر کدام یک تیم است.
قهرمان لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۰۶ – ۲۰۰۷ چه تیمی خواهد بود؟ چلسی ، بایرن مونیخ ، رئال مادرید ، منچستریونایتد ، بارسلونا ، یا آ.ث میلان؟ شاید هم تیم دیگری قهرمان شود.

از ۱۶ تیم صعود کرده ، ۸ تیم پیش از این تجربه کسب مقام قهرمانی را در جام باشگاه های اروپا داشته اند. رئال مادرید با ۹ قهرمانی به قهرمانی دهم فکر می کند و آ.ث میلان می خواهد برای هفتمین بار قهرمان شود. لیورپول ، اینترمیلان ، بارسلونا و منچستریونایتد، پورتو و بایرن مونیخ دیگر تیمهای قهرمان دوره های پیش هستند که امیدوارانه به رقابت های مراحل حذفی چشم دوخته اند.
۴ تیم انگلیسی در مرحله حذفی
تیمهای انگلیسی در مرحله گروهی بسیار موفق ظاهر شدند و حالا ۴ تیم انگلیسی خود را به مرحله یک هشتم نهایی رسانده اند و هر ۴ تیم آمادگی مطلوبی دارند. تیم چلسی که در مرحله گروهی با بارسلونا همگروه بود ، با کسب مقام اول گروه خیلی محکم به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده است. مورینیو ، سرمربی عصبی و پرتغالی تیم مدعی شده که تیمش این بار قهرمان می شود. او گفت : ما در مرحله گروهی در سخت ترین گروه بودیم و نشان دادیم از هیچ تیمی هراس نداریم. تمام تمرکز خود را روی این موضوع قرار داده ام که تیم من قهرمان اروپا شود. تیم منچستریونایتد که امسال وضع بسیار خوبی در لیگ برتر انگلیس دارد ، به بازیهایش در لیگ قهرمانان پر امید می نگرد.
الکس فرگوسن که چند سالی را در حسرت کسب جام لیگ برتر و لیگ قهرمانان گذرانده است. امسال تیمی بسیار خوب مهیا کرده و می خواهد با کسب دست کم یک جام معتبر نشان دهد همچنان یک مربی بزرگ است. او گفته است: جواب منتقدان خود را با موفقیت تیم خواهم داد. آنها که می گویند باید بازنشسته شوم ، سخت در اشتباهند. من هنوز نیروی جوانی دارم و برای موفقیت با منچستریونایتد نبرد خواهم کرد.
کریستیانو رونالدو که این روزها با محبت فراوان فرگوسن روبه رو شده است ، اعتقاد دارد فرگوسن یکی از بزرگترین مربیان جهان است و می تواند یک بار دیگر منچستریونایتد را قهرمان اروپا کند. او همچنین می گوید: می خواهم بهترین بازیهایم را در لیگ قهرمانان نشان دهم. تیم ما برای قهرمانی بخت زیادی دارد.
لیورپول ، پرافتخارترین تیم انگلیس در جام باشگاه های اروپا نیز در مرحله حذفی حاضر است. این تیم برخلاف لیگ برتر ، در رقابت های اروپایی ، تیمی رقابتی است و برای هر تیم دیگری خطرناک به حساب می آید. بنیتز اسپانیایی امیدوار است شاگردانش را دست کم تا مرحله نیمه نهایی هدایت کند ؛ البته باید صبر کرد و دید تیم سرخپوش شهر لیورپول در گام اول با چه تیمی برخورد خواهد کرد.
چهارمین نماینده انگلیس در مرحله حذفی ، آرسنال نایب قهرمان دوره پیش است. ونگر می گوید: تیمی جوان و پرتلاش دارم. تیم من در فصل گذشته لیگ قهرمانان خوب تجربه کسب کرد و امسال آماده تر و بهتر از پارسال است. من به این تیم خیلی امیدوارم. تیم من روز به روز بهتر می شود.
ماتادورها با ۳ تیم
بارسلونا قهرمان فصل پیش به دشواری خود را از مرحله گروهی بالا کشید. این تیم در آخرین بازی با عبور از سد وردربرمن جواز صعود به دست آورد و باز هم رونالدینیو بود که به کمک تیم آمد. این برزیلی کم کم به آمادگی آرمانی نزدیک می شود.
هر چه او آماده تر باشد، تیمش برای دفاع از عنوان قهرمانی امیدوارتر می شود. بارسلونا در لیگ قهرمانان راه دشواری را پیش رو دارد. فرانک رایکارد خوب می داند که تیمهای چلسی ، میلان و رئال مادرید آماده تر از فصل گذشته هستند. در کنار بارسلونا، تیم رئال مادرید نیز بسیار پرامید است. مادریدی ها حالا با داشتن کاپلو کهنه کار به عنوان سرمربی ، به روزهای اوج خود نزدیک می شوند. کاناوارو بازیکن سال اروپا در خط دفاعی مادرید مردی مطمئن است. دیگر ستاره های رئال نیز در مقایسه با آغاز فصل آماده تر شده اند.
کهکشانی ها این بار از مدعیان اصلی قهرمانی هستند و می خواهند به عدد ۱۰ قهرمانی در اروپا برسند. نیستلروی ، مهاجم هلندی رئال که در مصاف با استوا بخارست پنجاهمین گل اروپایی اش را زد ، امید اول تیم در گلزنی های آینده است.

تیم های کم امید


تیمهای آیندهوون و پورتو هم در جمع صعودکنندگان حاضرند. پورتو رقابتی شانه به شانه با آرسنال داشت و هر دو تیم با ۱۱ امتیاز صعود کردند. پورتو که زمانی با مورینیو قهرمان اروپا شده بود، به دنبال روزهای خوب گذشته است. اما آیندهوون تنها نماینده هلند ، هنوز در حد و اندازه فوتبال هلند نیست. این تیم در گروه سوم با کسب ۱۰ امتیاز پس از لیورپول ۱۳ امتیازی دوم شد و صعود کرد. شکست خانگی ۳ بر یک مقابل بوردو فرانسه ، این تیم را بیدار کرد. به نظر نمی رسد آیندهوون در برابر بزرگان اروپا بخت زیادی برای صعود به مرحله یک چهارم و مراحل بالاتر داشته باشد

ضمن آن که از کنار تجربه و فرصت طلبی رونالدو و رائول نباید گذشت.
والنسیا، سومین نماینده اسپانیا در مرحله حذفی ، ادعای زیادی ندارد ؛ اما این تیم ساختار محکم و خوبی دارد و در همین لیگ قهرمانان نیز بازیهای خوبی نشان داده و یک بار به فینال نیز رسیده است.
میلانی ها ، امید ایتالیایی ها
در غیاب یوونتوس ، ۳ تیم میلان ، اینتر و رم باید از اعتبار فوتبال باشگاهی ایتالیا در سطح اروپا دفاع کنند. مانچینی ، مربی اینتر می گوید: حالا ما به عنوان قهرمان ایتالیا در لیگ قهرمانان حضور داریم. تیم من آماده رقابت ها با تیمهای مشهور اروپاست. ما می توانیم پس از سالهای طولانی انتظار قهرمان اروپا شویم ؛ اما تیم میلان هم خیلی پرامید است. میلانی ها مثل مادریدی ها در لیگ قهرمانان بسیار با تجربه اند و عبور از سد آنها برای هر تیمی دشوار است.
میلان امسال شوچنکو را ندارد و در غیاب او کار کاکا دشوارتر شده است ؛ هر چند این برزیلی در پست هافبک بازی می کند. کاکا در تازه ترین مصاحبه اش گفته است: مطمئن هستم که تیم میلان به اوج خود باز خواهد گذشت. هواداران همیشه از ما پیروزی می خواهند و باید پاسخگوی آنها باشیم.
من در مرحله گروهی ۵گل زدم و در جمع بهترین گلزن ها قرار گرفتم ؛ اما هنوز چیزی به دست نیاورده ایم و باید روز به روز بهتر شویم. سال ۲۰۰۵ تا آستانه فتح جام قهرمانی لیگ قهرمانان پیش رفتیم ، اما در پایان مسابقه مغلوب شدیم. این بار نمی خواهیم حوادث گذشته تکرار شود. من و بقیه بازیکنان میلان تشنه قهرمانی در اروپا هستیم ، اما تیم رم که سومین نماینده ایتالیا در مرحله حذفی لیگ قهرمانان است ، با اقبال بلند به این مرحله رسیده و به نظر نمی رسد تا مراحل بالا پیش رود.
همین صعود روحیه رمی ها را بالا برده و آماده مبارزه ۹۰ دقیقه و در نهایت ۱۸۰ دقیقه ای مقابل هر تیمی هستند.
بزرگ در ژاپن
در جمع تیمهای راه یافته به مرحله حذفی ، نام سلتیک گلاسکو هم به چشم می خورد. تیم محبوب شهر گلاسکو ، در مرحله گروهی بازیهای دشواری را برگزار کرد. این تیم در یکی از بهترین بازیهایش منچستریونایتد را در گلاسکو مغلوب کرد. زننده گل ، ناکامورای ژاپنی بود. او از فاصله ۲۵ متری با ضربه ای آزاد دروازه فان درسار را گشود و میلیون ها ژاپنی که از طریق تلویزیون بازی را تماشا می کردند ، غرق در شادی شدند. آنها می گفتند حالا سلتیک ، در ژاپن بزرگ است. تیم سلتیک نماینده اسکاتلند در مرحله حذفی است و راهی دشوار را پیش رو دارد ؛ اما همه تیمها می دانند که بازی در گلاسکو و پیروزی بر سلتیک در این شهر چقدر دشوار است.
بایرن مونیخ به دنبال اعتبار گذشته
بایرن مونیخ تنها نماینده فوتبال آلمان در مرحله حذفی لیگ قهرمانان است. قهرمان فصل پیش آلمان ، حال و روز مطمئن و ایده آلی ندارد. بازیهای ضعیف بایرن در رقابت های این فصل بوندس لیگا با انتقاد شدید مطبوعات آلمان روبه رو شده و خیلی ها ماگات را عامل اصلی تزلزل بایرن می دانند ؛ اما ماگات با دفاع از عملکرد خود می گوید: ما امسال را بدون بالاک آغاز کردیم.
چند بازیکن ما هم مصدوم بودند. به همین علت چند بازی را در بوندس لیگا واگذار کردیم. حالا بسیاری از مشکلات ما حل شده ؛ البته هدف اصلی من لیگ قهرمانان است.
اگر بتوانیم قهرمان اروپا شویم ، دوباره همان بایرن مونیخ بزرگ را به خاطر خواهید آورد. ماگات از روحیه تیمی بازیکنانش می گوید. با وجود این ، مشخص است که تیمش در مقایسه با دیگر تیمهای بزرگ اروپایی ، کار دشوارتری را پیش رو دارد. این بایرن مونیخ ، آن بایرنی نیست که در دهه ۱۹۷۰ سه بار قهرمان اروپا شد. حتی به قدرت و اعتبار بایرن اوتمار هیتزفیلد نیست.
فرانسوی ها ، قوی و آماده
از فرانسه ۲ تیم لیون و لیل به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرده اند. تیم لیون در مرحله گروهی فوق العاده قوی ظاهر شد و زنگ خطر را برای بزرگان اروپا به صدا درآورد. این تیم با پیروزی ۲ بر صفر مقابل رئال مادرید همه نگاهها را به خود معطوف کرد. شاگردان کاپلو در سانتیاگو برنابئو هم از پس لیون برنیامدند و به تساوی ۲ – ۲ رضایت دادند. تیم لیون با ۱۴ امتیاز ، به عنوان تیم اول گروه با اقتدار صعود کرد ، در حالی که تیم دوم یعنی رئال مادرید فقط ۱۱ امتیاز به دست آورد. تیم لیون در هیچ یک از ۶ بازی خود مغلوب نشد. این تیم در مرحله حذفی نیز بسیار پرامید است. اما لیل که در گروهش با میلان ، آ.ا.ک یونان و اندرلخت رقابت می کرد ، با یک امتیاز اختلاف نسبت به میلان ، به عنوان تیم دوم گروه صعود کردند. این تیم در شهر میلان ، تیم ایتالیایی را با ۲ گل مغلوب کرد ، هرچند درباره این پیروزی حرف و حدیث زیادی بود.
میلان از قبل صعود کرده بود و در این بازی فوتبال خوبی نشان نداد. با وجود این ، نباید ارزشهای تیم فرانسوی را دست کم گرفت.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 19
  • ۲۱ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.