قطعی گسترده برق، چراغهای راهنمایی را خاموش و ترافیک را سنگین‌تر از همیشه کرد

درحالی که قطعی برق که از حدود ساعت ۹ صبح در تهران رخ داد بخش اعظمی از سیستم برق و حمل و نقل تهران را دچار اختلال کرد و موجب بروز مشکلاتی برای شهروندان شد.


به گزارش سرویس «شهری» خبرگزاری دانشجویان ایران، گزارشهای خبرنگاران ایسنا از سطح شهر حاکیست با قطع برق مترو و چراغهای راهنمایی و رانندگی و ازدحام مسافران، تهران شاهد ازدحام شهروندان و بار ترافیکی سنگین صبحگاهی خصوصا در مناطقی بود که برق آنها قطع شد.


این قطعی برق همچنین موجب شد بسیاری از تهرانی‌ها به دلیل ماندن در ترافیک و یا نیافتن وسیله نقلیه دیر به سر کار خود برسند.


گزارشها همچنین حاکیست بساری از خیابان‌های پایتخت از جمله آزادی و انقلاب بار ترافیکی سنگین شد و جمع زیادی از شهروندان به دلیل نیافتن وسیله نقلیه در خیابان ماندند.


مهندس نعمت اللهی، رییس مرکز کنترل ترافیک تهران در این خصوص به ایسنا گفت: این قطعی برق حتی موجب از کار افتادن چند خط از مترو شد که بر این اساس با هماهنگی‌های انجام شده قطارهای در راه مانده با یدکش به ایستگاه منتقل و مسافران آنها تخلیه شدند.


وی با بیان این که برق چراغ‌های راهنمایی و رانندگی مناطق فاقد برق نیز قطع شد گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با پلیس راهور، ماموران در تقاطع‌های که برق ندارند مستقر شده و به صورت دستی اقدام به هدایت خودروها می‌کنند.


مهندس تشکری هاشمی، معاون ترافیک شهر دار تهران نیز در گفت‌وگویی با خبرنگار ایسنا گفت: قطعی برق در تهران مشکلی برای تونل رسالت ایجاد نکرده است و جت‌فن‌های تهویه تونل در حال کار است.


شرکت آب و فاضلاب شهر تهران نیز در اطلاعیه‌ای از شهروندان تهرانی درخواست کرد که به دلیل ایجاد اشکالات فنی در سیستم برق تاسیسات آبرسانی به دلیل قطع برق گسترده، در مصرف آب تا زمان رفع مشکل برق جدا صرفه‌جویی کنند.


این شرکت از مشترکان تهرانی خواست که به دلیل ایجاد اشکالات فنی در شبکه توزیع برق تهران و به همین لحاظ در سیستم برق تاسیسات آبرسانی از قبیل تلمبه‌خانه‌ها و مخازن و به منظور پایداری میزان ذخیره آب این مخازن، تا زمان رفع این نقیصه در سیستم برق‌رسانی با مصرف بهینه و در صورت امکان کم مصرف کردن آب در طول این مدت از اتمام حجم ذخیره مخازن سطح شهر جلوگیری کرده تا این مدت زمان را بدون وقوع بی‌آبی سپری کنیم.شبکه تلفن همراه با قطع برق در تهران دچار اختلال شد


قطعی برق در تهران اختلالاتی در شبکه تلفن همراه و برقراری ارتباط مشترکان ایجاد کرد اما محمدحسین فلاح اصغری، معاون طراحی و مهندسی شرکت ارتباطات سیار اعلام کرد که آنتن‌های BTS دارای باتری‌های شارژی هستند که در این مواقع به‌طور اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌گیرند.


وی گفت که دوام باتری‌های شارژی آنتن‌های BTS به مصرف مشترکان آن منطقه بستگی دارد؛ اما به‌طور معمول، این باتری‌ها یک تا دو و نیم ساعت دوام خواهند داشت.


وی درباره وارد شدن آنتن‌های BTS به شبکه پس از رفع قطعی برق گفت: آنتن‌ها به طور معمول باید به صورت اتوماتیک وارد شبکه شوند؛ اما ممکن است برخی از آن‌ها به خاطر قطع و وصل شدن متعدد برق، دچار مشکل شوند؛ به خاطر همین این آنتن‌ها باید به سایت ارجاع داده شوند که حداکثر تا یک ساعت وارد شبکه خواهند شد.علت قطعی برق در تهران بروز حادثه در یکی از پست‌های مهم توزیع اعلام شد


شرکت سهامی برق منطقه‌ای تهران نیز علت قطعی برق را به دلیل بروز حادثه‌ای که در حدود ساعت ۹:۲۰ امروز در یکی از پست‌های مهم حوزه برق تهران رخ داد و خروج از مدار تعدادی از پست‌های برق که بار عمده شهر تهران را تامین می‌کنند عنوان کرد.


این شرکت افزود: در حال حاضر عوامل فنی این شرکت ضمن رفع حادثه و ایزوله کردن منطقه، بخش عمده‌ای از خاموشی‌ها را رفع و به تدریج در حال رفع خاموشی کل شبکه هستند.وصلی برق در تهران ادامه داردمشکل قطع برق تهران تا ساعت ۱۲ به طور کامل برطرف می‌شود


گزارشهای دریافتی حاکیست برق مترو تهران از ساعت ۱۱ وصل شده و این شرکت سرویس‌دهی به مسافران را آغاز کرده است.


حسن علیزاده، مشاور وزیر نیرو نیز در خصوص قطعی برق در تهران گفت: به دلیل از کار افتادن یکی از اصلی‌ترین پست‌های شبکه برق تهران در ساعت حدود ۹:۱۵ چهارشنبه و انتقال نقص فنی به دو تا سه پست دیگر، خاموشی‌های گسترده‌ای در شهر تهران به وقوع پیوست که کارشناسان امر در حال بررسی علت این نقص هستند.


وی با بیان این که مشکل قطع برق تهران تا ساعت ۱۲ به طور کامل برطرف می‌شود، افزود: بروز چنین حوادثی به مشکلات غیرطبیعی و غیرقابل پیش‌بینی مربوط می‌شود

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 16
  • ۰۲ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.