قند خون بالا خطر ابتلا به سرطان را در زنان افزایش می‌دهد

محققان سوئدی در جدیدترین مطالعات خود نشان دادند، خطر بروز سرطان در زنانی که قند خون بالا دارند بیش از دیگران است.
پژوهشگران با بررسی ‪۶۴‬ هزار و ‪ ۵۰۰‬تن، از رابطه بین قند خون بالا با بروز سرطان پانکراس، پوست، رحم و مجاری ادراری پرده برداشتند.
به گفته متخصصان دیابت، هنوز به شواهد بیشتری برای اثبات این رابطه نیاز است. تحقیقات پیشین رابطه بین رژیم غذایی چرب با افزایش خطر بروز سرطان سینه در زنان را به اثبات رسانده بود.
تحقیقات دانشگاه “اومئا” در سوئد نشان می‌دهد میزان بالای قند خون با خطر ابتلا به سرطان سینه در زنانی که کمتر از ‪ ۴۹‬سال سن دارند ، ارتباط دارد.
این تحقیق همچنین شواهدی دال بر رابطه میزان بالای گلوکز خون با افزایش سن در اختیار محققان قرار داد.
به گفته دکتر “پار استاتین” مجری این تحقیقات، متابولیسم غیرطبیعی گلوکز با افزایش چشمگیر خطر بروز سرطان در زنان همراه می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این رویداد درمردان رخ نمی‌دهد افزود ظاهرا افزایش میزان قند خون در مردان مانع از ابتلا به سرطان پروستات می‌شود.
به گفته دانشمندان از آنجایی که با استفاده از شیوه زندگی سالم می‌توان مانع از بروز حدود ‪ ۴۰‬درصد از سرطانها شد از این رو می‌توان با ایجاد تغییرات کوچکی در رژیم غذایی، زندگی سالمی را درپیش گرفت.
نتایج این تحقیق نشان می‌دهد حتی اگر افراد شرایط ابتلا به سرطان را نداشته باشند اما افزایش میزان قند خون می‌تواند خطر بروز سرطان را در زنان افزایش دهد.
به گفته پزشکان افراد سفید پوست بالای ‪ ۴۰‬سال و سیاه و زردپوستان بالای ‪ ۲۵‬که یا پیشنه خانوادگی دیابت نوع دوم داشته و یا اضافه وزن دارند باید با انجام آزمایش ساده خون میزان قند خون را تحت نظر داشته باشند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.