قیمت جهانی نفت از مرز ۹۸ دلار گذشت
به دنبال کاهش شدید ارزش دلار :


قیمت جهانی نفت از مرز ۹۸ دلار گذشت


خبرگزاری فارس : بلومبرگ گزارش داد ، به دنبال کاهش شدید ارزش دلار در برابر یورو و وقوع توفان سهمیگن که موجب کاهش تولید نفت در دریای شمال شده است ، قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه از مرز ۹۸ دلار گذشت .


به گزارش خبرگزاری فارس ، تولید نفت شرکتهای بریتیش پترولیوم و کنکوفیلیپس در دریای شمال به شدت کاهش یافته است . به اعتقاد کارشناسان بین المللی انرژی ، میزان ذخایر نفتی آمریکا طی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یافته است . کاهش ارزش دلار در برابر یورو ، سرمایه گذاران بین المللی را برای خرید بیشتر نفت و طلا ترغیب می کند . قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه دسامبر با ۳۳/۱ دلار افزایش به بیش از ۰۳/۹۸ دلار رسید که این رقم از سال ۱۹۸۳ تا کنون بی سابقه بوده است . قیمت نفت دیروز نیز با ۷۲/۲ دلار افزایش به بیش از ۷۰/۹۶ دلار رسید .
کارشناسان انرژی بر این باورند که در صورت ادامه کاهش تولید در دریای شمال ، قیمت نفت طی روزهای آینده از مرز ۱۰۰ دلار نیز خواهد گذشت . هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز با ۸۹ سنت افزایش به ۱۵/۹۴ دلار رسید .

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 8
  • ۱۶ آبا ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد شیرماهی نقاش! ۱۲ مهر ۸۵

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.