قیمت جهانی نفت از مرز ۹۸ دلار گذشت
به دنبال کاهش شدید ارزش دلار :


قیمت جهانی نفت از مرز ۹۸ دلار گذشت


خبرگزاری فارس : بلومبرگ گزارش داد ، به دنبال کاهش شدید ارزش دلار در برابر یورو و وقوع توفان سهمیگن که موجب کاهش تولید نفت در دریای شمال شده است ، قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه از مرز ۹۸ دلار گذشت .


به گزارش خبرگزاری فارس ، تولید نفت شرکتهای بریتیش پترولیوم و کنکوفیلیپس در دریای شمال به شدت کاهش یافته است . به اعتقاد کارشناسان بین المللی انرژی ، میزان ذخایر نفتی آمریکا طی هفته گذشته برای سومین هفته متوالی کاهش یافته است . کاهش ارزش دلار در برابر یورو ، سرمایه گذاران بین المللی را برای خرید بیشتر نفت و طلا ترغیب می کند . قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه دسامبر با ۳۳/۱ دلار افزایش به بیش از ۰۳/۹۸ دلار رسید که این رقم از سال ۱۹۸۳ تا کنون بی سابقه بوده است . قیمت نفت دیروز نیز با ۷۲/۲ دلار افزایش به بیش از ۷۰/۹۶ دلار رسید .
کارشناسان انرژی بر این باورند که در صورت ادامه کاهش تولید در دریای شمال ، قیمت نفت طی روزهای آینده از مرز ۱۰۰ دلار نیز خواهد گذشت . هر بشکه نفت برنت دریای شمال در بازار لندن نیز با ۸۹ سنت افزایش به ۱۵/۹۴ دلار رسید .

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 11
  • ۱۶ آبا ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.