کاهش قیمت نفت به دلیل آتش‌بس لبنان

به دنبال ادامه آتش بس در جنوب لبنان و همچنین کاهش نگرانی‌های بین‌المللی در خصوص کاهش تولید نفت منطقه آلاسکا، قیمت جهانی نفت امروز چهارشنبه به کمتر از ۷۳ دلار در هر بشکه رسید.

به گزراش فارس به نقل از خبرگزاری «آسوشیتدپرس»، قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه سپتامبر با ۱۰ سنت کاهش به ۹۵/۷۲ دلار رسید. قیمت نفت طی روزهای اخیر و پس از برقراری آتش بس در جنوب لبنان روند کاملا نزولی داشته است.

گسترش تنشهای سیاسی و نظامی در خاورمیانه موجب افزایش شدید قیمت نفت طی ماه جولای شده بود. قیمت نفت روز ۱۷ ماه جولای به رقم بی سابقه ۴۰/۷۸ دلار در هر بشکه رسید.

قیمت سبد نفتی اوپک روز دوشنبه گذشته به کمتر از ۵۴/۶۹ دلار رسید که نسبت به روز جمعه بیش از ۸۰ سنت کاهش داشته است. کارشناسان انرژی بر این باورند که پرونده هسته‌ای ایران و تهدیدات تروریستی در عراق و نیجریه همچنان ثبات بازار نفت را با تهدید جدی روبرو کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 18
  • ۲۶ مرد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.