مادرم خواستگارهایم را بدون مشورت با من رد می کند

دختری ۱۹ ساله هستم که تمایل به زناشویی دارم. خواستگارهاى زیادى هم دارم که نمی دانم چرا خانواده ام خصوصا مادرم ندیده و نشناخته و بدون مشورت با من آن ‌ها را رد می کند. من هم برای این که نمی توانم با مادرم در رابطه با راضى بودن خودم برای زناشویی حرف بزنم، فکرم همیشه درگیر است. لطفا برای تعامل با این مشکل، مرا راهنمایی کنید.

دختر گرامی، برای یک زناشویی عاقلانه داشتن ۳ شرط ضروری به نظر می رسد. این سه شرط عبارت است از: آگاهی های لازم، انگیزه کافی و جنبه های مختلف بلوغ. با توجه به این که شما در حال حاضر فقط ۱۹ سال دارید و البته خواستگارهای زیادی به منزل شما مراجعه می کنند، از شما می خواهم با دقت به نکاتی که در ادامه ذکر می شود توجه کنید تا با درک حساسیت های لازم برای زناشویی تصمیمی صحیح و منطقی بگیرید.

آگاهی نسبت به توانایی ‌ها و ضعف های خودتان، آگاهی نسبت به راه و رسم شوهرداری و وظایف و تکالیف نسبت به شوهر و آگاهی نسبت به روحیات و تفاوت هایتان با جنس مخالف برای زناشویی لازم است. بنابر این آشنایی و اطلاع خودتان از این آگاهی را بسنجید. همچنین دلیل علاقه و انگیزه از زناشویی تان را بررسی کنید و توجه داشته باشید که بلوغ لازم برای زناشویی، فقط بلوغ جسمی نیست بلکه بلوغ فکری، اجتماعی، عاطفی و حتی بلوغ اقتصادی پیش نیازهای یک زناشویی پایدار است.

در پیامک تان اشاره کرده اید که نمی توانید با مادرتان در رابطه با راضی بودن خودتان برای زناشویی حرف بزنید و این جمله یعنی شما مهارت برقراری ارتباط موثر با مادرتان را فرا نگرفته اید. یاد نداشتن همین مهارت جای تامل دارد که آیا شما به بلوغ فکری و اجتماعی لازم برای زناشویی رسیده اید یا نه؟ همچنین آیا مهارت های ارتباط موثر با شوهر و مهارت حل مسئله و تعارضات زناشویی را فراگرفته اید یا نه. باز هم تاکید می کنم تا قبل از فراگیری این مهارت ‌ها، از گرفتن تصمیمی شتاب زده برای زناشویی پرهیز کنید.

تصمیم گیری جهت زناشویی بدون در نظر گرفتن جنبه های مختلف آن از طرف دخترها در سنین پایین، معمولا با نگرش مثبت، اما کاذب اتفاق می افتد که دخترها به جای یافتن راه حل مناسب برای حل مشکلات شان در خانواده تصمیم به زناشویی می گیرند زیرا بر این باورند که با زناشویی بسیاری از محدودیت های آن ‌ها برداشته می شود اما چنین زناشویی های ناآگاهانه ای باعث شروع مشکلات جدید و به علاوه تداوم برخی مشکلات قبلی خواهد شد. با این حال به نظر می رسد که شما باید کمی منطقی تر به زناشویی بنگرید و بعد از مطرح کردن این موضوع با مادرتان، از راهنمایی های والدین تان و یک مشاور خانواده مجرب هم بهره بگیرید تا در تصمیم گیری تان دچار خطا نشوید.

دکتر هادی صدری – کارشناس و مشاور خانواده

مطلب بالا در حوزه آموزشی بانوان و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ June 2015 | 4:21 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.