ماهواره مصباح آماده پرتاب شد
ماهواره مصباح آماده پرتاب شد


خبرگزاری فارس: معاون پژوهشی وزارت علوم گفت: طراحی و ساخت ماهواره مصباح به اتمام رسیده و برای پرتاب آماده است.


به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، منصور کبگانیان معاون پژوهشی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری اطلاعات در جمع خبرنگاران با اشاره به پیشرفت‌های علمی ایران در سال‌های اخیر گفت: ایران در حوزه روش تهیه رادیو داروها در منطقه مقام اول را دارد و همچنین در حوزه نانو فناوری از نظر تعداد مقالات در جهان اسلام رتبه اول را داریم.
وی اظهار داشت: در طی یک سال و نیم گذشته ۸۰۰ مقاله در حوزه انرژی هسته‌ای به چاپ رسیده و از این تعداد۱۵۰ مقاله در ISI منتشر شده است.
وی ادامه داد: در حوزه علوم فضایی نیز پیشرفت بسیاری داشتیم به طوری که اولین ماهواره ایران «سینا» با همکاری‌های بین‌المللی طراحی و ساخته شد و به فضا پرتاب شد و هم اکنون این ماهواره در مدار زمین قرار دارد. ماهواره مصباح نیز با همکاری وزارت علوم و سازمان پژوهش‌های علمی صنعتی طراحی و ساخته شده است و برای پرتاب در نوبت قرار دارد که روسیه آن را پرتاب خواهد کرد.
کبگانیان با اشاره به اینکه کار ساخت ماهواره زهره در حال انجام است، افزود: هم اکنون ۵ ماهواره در کشور در حال ساخت است.
وی اضافه کرد: از آنجا که فعالیت هوا فضایی کشور در حال گسترش است باید مطالعات بر روی موشک‌های حمل کننده ماهواره نیز آغاز شود و ما باید بتوانیم این موشک‌ها را در داخل طراحی کنیم و بسازیم.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 17
  • ۲۰ شهر ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.