ماهی بخورید، تا مغزتان جوان بماند

مصرف ماهی از پیری مغز جلوگیری می کند.به گزارش سرویس علمی خبرگزاری آریا،  بر اساس پژوهش محققان، مصرف ماهی های سرشار از اسید چرب امگا ۳ مانند ماهی تن، آزاد و ساردین احتمال ابتلا به ضعف قوای مغزی ناشی از سالمندی را کاهش می دهد.


در این پژوهش محققان با بررسی بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ فرد بلای ۶۵ سال دریافتند، مصرف ۳ بار یا بیشتر این دسته از ماهی ها در هفته، خطر ابتلا به نوعی عارضه مغزی موسوم به سکته مغزی خاموش را به میزان ۲۶ درصد کاهش می دهد.


تحقیقات جدید نشان می دهد، افرادی که در رژیم غذایی خود از ماهی های سرشار از اسید چرب امگا ۳ استفاده می کنند کمتر از دیگران دچار از بین رفتن ماده سفید مغز می شوند.


امگا ۳ نوعی اسید چرب سودمند است که در ماهی های چرب به فراوانی وجود دارد.


سکته مغزی خاموش عارضه ای است که به سبب اختلال در خون رسانی مغز به وجود می آید، اختلال در خونرسانی مغز سبب آسیب به بافت مغز و در پی آن زوال عقل و کاهش مهارت های فکری می شود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.