متکی: قطعنامه سوم گامی دیگر در تقلیل اعتبار آژانس است

متکی: قطعنامه سوم گامی دیگر در تقلیل اعتبار آژانس است

جام جم آنلاین: وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌ای به همتایان خود در شورای حکام اعلام داشت: ادامه روند صدور قطعنامه علیه ایران موجب بی‌ اعتباری مضاعف شورای امنیت و تقلیل اعتبار آژانس انرژی اتمی است.به گزارش فارس ، منوچهر متکی، وزیر امور خارجه کشورمان با ارسال نامه‌ای به همتایان خود در شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام داشت:در این مقطع حساس که گزارش منتشره آژانس بین‌المللی انرژی اتمی حل و فصل تمامی موضوعات باقی مانده در خصوص برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران را اعلام نموده و برای یازدهمین بار عدم انحراف در فعالیت‌های هسته‌ای ایران را تایید کرده است، تمامی توجیهات و مبانی اقدامات شورای امنیت از بین رفته و نشان می‌دهد که قطعنامه‌های مصوب قبلی شورای امنیت فاقد هرگونه توجیه فنی و حقوقی بوده و تنها برخاسته از اهداف مغرضانه و سیاسی چند کشور خاص بوده است.

وی در ادامه افزود: ادامه این روند موجب بی‌اعتباری مضاعف شورای امنیت و خدشه‌دار شدن و تقلیل اعتبار و جایگاه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که باید محور رسیدگی به فعالیت‌های هسته‌ای کشورهای عضو باشد، خواهد شد و به معنای برداشتن یک گام اشتباه دیگر خواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان با اعلام اینکه گزارش آژانس نشان‌دهنده رفتار قانونمند، شفاف و مسئولیت‌پذیر جمهوری اسلامی ایران در فعالیت‌های هسته‌ای و همچنین عمل به تعهدات و مقررات خود در این زمینه می‌باشد، افزود: ‌ملت بزرگ ایران در کنار عمل به تعهدات خود خواسته‌ای فراتر از اعمال حقوق غیرقابل انکار خود طبق معاهده NPT برای استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ای ندارند و در این زمینه استفاده ابزاری از نهادهای بین‌المللی سبب نخواهد شد که از حقوق مسلم خود کوتاه بیاید.

متکی تصریح کرد : انتظار جامعه بین‌المللی بر این است که کشورهایی که با اقدامات سیاسی و تبلیغی خود سعی کردند نهادهای بین‌المللی را با ارائه ادعاها و اتهامات بی‌اساس در خصوص برنامه هسته‌ای صلح‌آمیز جمهوری اسلامی ایران منحرف نمایند درصدد جبران اشتباهات خود برآیند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۰۸ اسف ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.