مراسم بزرگداشت امام محمد غزالی و رودکی از سوی یونسکو برگزار می‌شود

مراسم بزرگداشت امام محمد غزالی و رودکی از سوی یونسکو برگزار می‌شود.


به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (یونسکو) به منظور تجلیل از شخصیت‌ها، آثار و رویدادهایی که در غنای متقابل فرهنگ‌ها، ترویج تفاهم بین‌المللی و تشویق روابط فرهنگی میان ملت‌ها و استقرار صلح، نقش اساسی داشته‌اند، برنامه‌ی بین‌المللی «فهرست مشاهیر علم و ادب و رویدادهای فرهنگی، هنری و علمی جهان» را به اجرا گذارده است.


در چارچوب این برنامه هر دو سال یک‌بار از کلیه‌ی کشورهای عضو سازمان درخواست می‌شود تا سده یا هزاره‌ی مشاهیر و شخصیت‌های فرهنگی، علمی و هنری و همچنین رویدادهای فرهنگی، علمی و هنری خود را که مصادف با دوره‌ی دوساله‌ی برنامه و بودجه‌ی یونسکو است،‌ به منظور ثبت در فهرست و همچنین برپایی کنگره و مراسم بزرگداشت به یونسکو اعلام کنند.


در این ارتباط سه نفر از شخصیت‌های ایرانی برای طرح در شورای اجرایی به یونسکو معرفی شدند، که با بزرگداشت نهصدوپنجاهمین سالگرد تولد امام محمد غزالی (‌١١١١ – ‌١� ۵٨ میلادی) از طرف کشورمان در سال ‌٢� � ٨ و بزرگداشت هزاروصدوپنجاهمین سالگرد تولد ابوعبدالله رودکی (‌۴١/٩۴� – ‌٨۵٩ میلادی) با مشارکت جمهوری اسلامی ایران، تاجیکستان، افغانستان و قزاقستان در سال ‌٢� � ٩ موافقت شد.


تصویب این بزرگداشت‌ها در یونسکو، مشارکت کشورهای دیگر را در تجلیل از مقام این شخصیت‌ها تشویق خواهد کرد.


در سال ‌١٩۵٨ نیز نهصدمین سال وفات امام محمد غزالی از سوی یونسکو گرامی داشته شد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 24
  • ۰۶ فرو ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.