مسئولین فنی بازوان نظارتی سازمان غذا و دارو هستند

مسئولین فنی بازوان نظارتی سازمان غذا و دارو هستند

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از خبرگزاری مهر، اولین جلسه هیئت مدیره کانون انجمن های صنفی مسئولین فنی غذا و دارو ایران با رئیس سازمان غذا و دارو ایران در حالی برگزار شد که بیش از یک ماه از زمان تاسیس و تشکیل این کانون نمی گذرد.

این نشست با حضور روسای انجمن ‌های مسئولین فنی صنایع غذایی، آرایشی، بهداشتی و مدیران کنترل کیفیت استان های گیلان، آذربایجان شرقی، قزوین، البرز و تهران و رئیس سازمان غذا و دارو، در راستای اصل ۴۴ و سیاست های کلی کشور مبنی بر کاهش تصدی گری و برون سپاری وظایف دولت به تشکل های بخش خصوصی برگزار شد.

امید احمدی دبیر کانون مسئولین فنی در این نشست با اشاره به ظرفیت ‌ها و پتانسیل های کانون درحفظ و اجرای صحیح و دقیق سیاست های سازمان درحوزه مسولین فنی، گفت: مسولین فنی متعهد و منضبط با مهارت و تجربه بالا عضو این کانون هستند که به خوبی می توانند به عنوان بازوهای سازمان در اجرای سیاست ‌ها و قوانین همکاری کنند.

وی با بیان اینکه وزارت بهداشت به عنوان یکی از فعالترین وزارتخانه ‌ها دردولت تدبیروامید، دغدغه کیفیت در حوزه کالاهای سلامت محور ونیزسلامت جامعه را دارد، تصریح کرد: سازمان غذا و دارو نیز به عنوان مهم ترین سازمان زیر نظر وزارت بهداشت، وظیفه بررسی، رسیدگی و رفع این دغدغه را برعهده دارد که در این راستا مسولین فنی به عنوان اصلی ترین و نزدیکترین افراد به سازمان ، به خوبی به این دغدغه ‌ها واقف هستند و دراین خصوص می توانند راهگشا باشند.

احمدی با تاکید بر اینکه کارشناسان این کانون با بررسی مشکلات و همفکری و طرح دیدگاه ‌ها می توانند در بهبود سلامت جامعه نقش بسزایی داشته باشند،افزود: مسولین فنی به عنوان نمایندگان رسمی سازمان درهمه استان ‌ها،همواره در رفع دغدغه های سازمان در حوزه وظایف قانونی مسولین فنی می کوشند.

دبیر کانون انجمن های صنفی مسولین فنی با اشاره به این که عدم وابستگی مسولین فنی به کارفرماها موجب افزایش جرات و جسارت آن‌ها در رسیدگی به سلامت کالاها می شود،خاطرنشان کرد: یکی ازاهداف این کانون رسیدگی به چالش های مابین کارفرما و مسول فنی است که با شناسایی خلاء های موجود در اجرای قوانین، به حل این مشکلات خواهد پرداخت .

وی با تاکید بر پرهیز از اعمال سلیقه در اجرای قوانین و مقررات ،اظهارکرد: سیاست های سلیقه ای انگیزه و اعتماد را از مسولین فنی می گیرد. این درحالی است که ما با اعلام آمادگی همکاری همه جانبه با سازمان و با اتخاذ تصمیمات درست و بجا در اجرای یکپارچه سیاست های سازمان در تمامی استان ‌ها، گام های مهمی خواهیم برداشت.

عضو هیئت مدیره کانون مسولین فنی، با اشاره به اینکه درحال حاضر اکثر قراردادهای مسولین فنی با کارفرماها فرمالیته و سوری است و قابل استناد نیست، تاکید کرد: یکی از دغدغه های جدی کانون در حوزه آموزش، پژوهش و رفتار سازمانی و دوره های بازآموزی مسولین فنی است که ضروری است برای اصلاح و کنترل این معضل، تفاهم نامه همکاری با سازمان منعقد شود.

احمدی همچنین مشارکت و بکارگیری ظرفیت های کانون، درتنظیم وتدوین قوانین و ضوابط مربوط به حوزه سلامت در سازمان غذا و دارو ایران را حایز اهمیت برشمرد و خاطرنشان کرد: اعمال حمایت و پشتیبانی از نظرات و راهکارهای کانون دراصلاح و تکمیل قوانین، ضوابط ، دستورالعمل ‌ها و آیین نامه های موجود درحوزه قانونگذاری سلامت ، از سوی سازمان موجب بهبود شرایط کاری مسولین فنی می شود که این امر نیز به کنترل هر چه بیشتر سلامت کالاهای تولیدی و وارداتی می انجامد.

مسئولین فنی از امنیت شغلی برخوردار نیستند

در این دیدار همچنین مینا جانی عضو هیئت مدیره کانون و رئیس انجمن مسئولین فنی صنایع غذایی ، آرایشی و بهداشتی استان البرز گفت: حضوردکتر دیناروند در راس سازمان غذا و دارو به بالندگی این سازمان انجامیده است و ما خوشحالیم که کانون دراین دوره متولد شد، چرا که دراین دوره تعامل سازمان با نهادهای زیر دستی از نمره قابل قبولی برخورداراست.

وی با اشاره به مشکلات پیش روی مسولین فنی ،افزود: مسولین فنی به عنوان بازوهای اجرایی سازمان از امنیت شغلی و حمایت های لازم برخوردار نیستند و به همین دلیل انگیزه از فعالان در این حوزه سلب شده است.

جانی تصریح کرد: مسئولین فنی مصرف کننده همین جامعه هستند و درهمین کشور زندگی می کنند و بنابراین سلامت جامعه و امنیت غذایی برای ما حایز اهمیت است و دراین راستا وظیفه مسولین فنی رسیدگی به اجرای سیاست های دولت درامرکیفیت و سلامت کالاها است،اما اگر قوانین سازمان به درستی اجرا نشود افراد انگیزه لازم را در فعالیت هایشان به دست نمی آورند.

عضو هیئت مدیره کانون با اشاره به اینکه قوانین وجود دارد اما به درستی اجرا نمی شود، تاکید کرد: کانون مسولین فنی هدفش این است که حلقه گمشده بین سازمان و مسولین فنی را بازیافته و بازسازی کند و فاصله ایجاد شده بین قانونگذار و مجری را از میان بردارد.

جانی، به عدم اجرای صحیح و درست قوانین و بازرسی ‌ها اشاره کرد و ادامه داد: دلایل مختلفی از جمله کمبود بودجه و منابع، کمبود نیروی انسانی،کمبود ناظرین از محدودیت های سازمان در اجرای سیاست ‌ها و نظارت ‌ها است که به نظر می رسد با برون سپاری بخشی از وظایف سازمان به کانون، می توانیم خلاء های موجود را در زمینه های مختلف از جمله آموزش ، ایجاد مهارت و غیره پر کنیم و با تقویت مسولین فنی، کارشناسانی زبده و با تجربه برای اجرای قوانین دراختیار سازمان قرار دهیم و دررفع دغدغه های سازمان بکوشیم .

مسئولین فنی تراز اول کشور را با امضای کانون به سازمان معرفی کنید

پس از ایراد نقطه نظرات هیئت مدیره کانون و ارایه پیشنهادات، دکتر رسول دیناروند معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو با تایید همه سخنان، گفت: ازاینکه کانون مسولین فنی را تشکیل داده و احیا کرده اید بسیار سپاسگزارم و با تمامی پیشنهادهای ارایه شده از طرف کانون مسئولین فنی موافق هستم و اکثر این پیشنهادات را بدون هیچ بحثی می پذیرم.

وی با اشاره به اینکه حوزه مربوط به مسئولین فنی همیشه جزو دغدغه ‌های سازمان است، افزود: سابقه مسئول فنی در اکثر شرکت ‌ها به خصوص وارداتی ‌ها همیشه یک ساله و یا کمتر است و ما هرگز مسئول فنی با سابقه بالا در هیچ شرکت وارداتی نداشته ایم و این امر فقط به پنهان کاری کارفرماها برمی گردد.

دیناروند با تاکید بر تقویت کانون مسئولین فنی، اعلام کرد: اعضای کانون جزو بازوهای اصلی سازمان غذا و دارو و وزارت بهداشت در حوزه کنترل کیفیت و سلامت محسوب می شوند و نزدیک ترین فرد به بحث تولید، واردات، توزیع و نظارت بر بازار هستند. بنابراین سازمان هر چقدر بیشتر شما را وارد بازی کند و از ظرفیت های شما بهره ببرد به نفع خود کار کرده است.

وی با اعلام موافقت خود در خصوص واگذاری آموزش مسئولین فنی و رتبه بندی و احراز صلاحیت آن‌ها به کانون، تصریح کرد: اکثر پیشنهادات کانون را در سطح رئیس سازمان غذا و دارو در قالب تفاهم نامه امضا کرده و به شما واگذار می کنیم.

دیناروند با اشاره به مشارکت و بهره برداری از نظرات کانون در جلسات و کمیته های تصمیم گیری سازمان غذا و دارو، خاطرنشان کرد: کانون، مسئولین فنی تراز اول کشور را در حوزه های مختلف کاری به عنوان کارشناسان و نمایندگان کانون برای حضور در جلسات به سازمان غذا و دارو معرفی کند.

رئیس سازمان غذا و دارو با تاکید مجدد بر تقویت هر چه بیشتر کانون مسئولین فنی، اظهار کرد: کارفرماها مشتریان ما و مسئولین فنی بازوهای ما هستند و لذا هر کاری که منجر به رشد و تقویت بازوهای ما شود، می پذیریم.

مطلب بالا در حوزه سلامت، تغذیه و تناسب اندام و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲ March 2016 | 2:14 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.