مشکلات تازه متاهل ‌ها در سال اول زندگی مشترک

نوعروس ‌ها و تازه دامادها انتظار دارند که سال اول زندگی شان هم درست مانند ایام ماه عسل شیرین و بدون هر گونه مشکل، دعوا و جر و بحثی باشد. اگر شما هم جزو این دسته هستید، جدا دچار سوءتفاهم شده اید!

زندگی مشترک

مشکلات تازه متاهل ‌ها در سال اول زندگی مشترک
 
اغلب زوج ‌ها در این دوازده ماه روزهای سختی را سپری می‌ کنند و اگر بلد نباشند که چطور رابطه شان را مدیریت کنند و از پس مشکلات بربیایند دچار مشکلات جدی می‌ شوند. مهمترین این مشکلات در سال اول زناشویی چیست؟
 
 
یک لحظه هم از من جدا نشو!
 
بعد از ماه عسل معمولا مردها توقع دارند که زندگی شان روال عادی خودش را پیدا کند. حالا که مراسم عروسی تمام شده و دیگر درگیر جزییات مراسم و خرید و … نیستند، دل شان می‌ خواهد بعضی وقت ‌ها باشگاه بروند، دوستان شان را ببینند در حالی که معمولا نوعروس ‌ها می‌ خواهند شوهرشان هر ثانیه از وقت هایی را که سر کار نیستند با آن‌ها بگذرانند و اگر احساس کنند که حواس همسرشان حتی برای چند دقیقه معطوف به موضوع دیگری شود، ناراحت می‌ شوند و حتی بهشان بر می‌ خورد.

این مسئله در مورد زوج هایی رخ می‌ دهد که از نظر شخصیتی با هم متفاوتند. یعنی مرد می‌ خواهد کمی فضای به اصطلاح تک نفره در اختیار داشته باشد و همسرش می‌ خواهد هر طور شده در هر ساعتی از شبانه روز تمام حواس مرد را به خودش جلب کند و مدام در تلاش برای حفظ رابطه است.

برای این که این مسئله اسباب دردسرتان نشود حتما درباره انتظاراتی که از همسرتان دارید با او صحبت کرده و البته هر دو نفرتان هم تفریحات و سرگرمی ‌های منحصر به فردی برای خودتان داشته باشید و گاهی اوقات اجازه دهید طرف مقابل وقتش را با دوستانش بگذراند.
 
 
چرا مرد من اینقدر اعصاب خردکن است؟
 
همیشه آن ویژگی همسرتان که در اولین دیدار تبدیل به آهن ربایی برای جذب شما به او شده معمولا جزو اولین خصوصیات اخلاقی اوست که در سال اول زناشویی برای تان آزار دهنده می‌ شود. علتش هم این است که ما معمولا جذب آن خصوصیت یا ویژگی طرف مقابل مان می‌ شویم که خودمان آن ویژگی را نداریم.

این مسئله خیلی هم طبیعی است و در واقع یکی از مراحلی است که باید برای تطبیق دادن خودمان با هم طی کنید. پس سعی کنید به جای نشان دادن واکنش منفی تلاش خود را بکنید تا با همسرتان همراه شوید و کم کم می‌ بینید که علاقه تان به این ویژگی خاص از همسرتان سر جای خودش برمی گردد.
 
 
باید همیشه طرف من را بگیری
 
یکی از مسائلی که زوج ‌های جوان در سال اول زناشویی خود با آن روبرو می‌ شوند و واقعا نمی دانند که باید چه عکس العملی نشان بدهند، توقع طرف مقابل از آنهاست تا در همه مسائل خانوادگی طرف همسرشان را بگیرند و از او دفاع کنند. بد نیست این طور وقت ‌ها در مورد مسائل خانوادگی با هم صحبت کنید و به این نتیجه برسید که چطور می‌ توانید این موقعیت ‌ها را بدون دشمن تراشی مدیریت کنید.
 
 
چرا دیگر میلی به من نداری؟
 
خیلی از نوعروس ‌ها می‌ گویند چه اتفاقی افتاده که همسرشان دیگر شور و حرارت دوران عقد را ندارد و هر روز هوس نزدیکی کردن به سرش نمی زند! خیلی ‌ها به اشتباه شروع به سرزنش کردن خودشان می‌ کنند و مدام دنبال عیب و ایرادی در وجودشان می‌ گردند که باعث سردی شوهر شده است اما آیا این فکرها واقعیت دارد؟ این مسئله تا حدی طبیعی است چون پس از زناشویی اولویت ‌های دو طرف تا حدی تغییر می‌ کند. معنایش این نیست که رابطه زناشویی اهمیتی ندارد یا فراموش شده است ولی موضوع این است که رابطه جنسی یکی از اولویت ‌های زندگی در کنار کار و مسئولیت ‌های خانوادگی و … است.
 
 
چرا ما هیچ علاقه مشترکی نداریم؟!
 
دو نفری که با هم زناشویی می‌ کنند لزوما علاقه مندی ‌های مشترکی ندارند و اگر برای یافتن زمینه ‌های مشترک بیش از حد تلاش کنند فقط خودشان را خسته می‌ کنند. یادتان باشد که زناشویی شما لزوما بر پایه علاقه مندی ‌های مشترک بنا نشده و اگر احساس می‌ کنید از سرگرمی ‌های همسرتان خوش تان نمی آید یا دوست ندارید در آن‌ها سهیم شوید، نگران نشوید که مبادا زناشویی تان در حال از بین رفتن است.
 
 
انتظارات خود را مدیریت کنید
 
هیچ کس همسر کاملی نیست و هیچ کسی پیدا نمی شود که دقیقا نیمه دوم شما باشد. مناسب بودن همسرتان موضوعی نسبی است و شما نباید توقع داشته باشید که تفاهمی کامل با هم داشته باشید. گاهی در مورد موضوعاتی پیش پا افتاده باید کوتاه بیایید و یا به موضوعی عادت کنید.

این موضوعات می‌ تواند طریقه مسواک کردن همسرتان یا عادت صحبت کردن باشد. حتی ازدواجی که با عشقی عمیق شروع شده است در همان ماه ‌های اول روی دیگر خود را نشان می‌ دهد، تفاوت ‌های جزیی در رفتارها گاهی شما را عصبانی می‌ کند.

هر وقت دچار چنین مشکلاتی شدید، نفسی عمیق بکشید، سعی کنید درهمان لحظه بحث نکنید، به خوبی ‌های همسرتان فکر کنید. بعد از مدتی اگر نتوانستید با موضوع کنار بیایید، با آرامش آن را با همسرتان مطرح کنید.
 
 
وفادار باشید
 
بعد از زناشویی، همسرتان مهمترین شخص در زندگی تان است و مهمترین دغدغه ذهنی تان است. شما باید کمی مرزهای تان را با خانواده، دوستان و همکاران تان پر رنگ کنید تا در آن میان یک سرزمین با مرزهای مشخص برای خودتان و همسرتان داشته باشید و برای تحکیم ارتباط و استقلال تان تلاش کنید.
از این به بعد باید در مراحل زندگی با هم باشید و خوشی ‌های مشترکی را تجربه کنید و در سختی ‌ها کنار هم باشید. یکی دیگر از جنبه ‌های وفاداری این است که هیچ گاه با هیچ کس در مورد کمبودها و مشکلات و بدی ‌های همسرتان صحبت نکنید. اگر در زندگی مشترک تان دچار مشکلی شدید در مورد آن تنها با همسرتان صحبت کنید، نه با دوستان و یا خانواده تان.
 
 
زبان مشترک پیدا کنید
 
در رابطه زناشویی مرزی برای ارتباط وجود ندارد. نباید از هم خجالت بکشید و چیزی از احساس تان را پنهان کنید.

یاد بگیرید چگونه به بهترین وجه به همسرتان بفهمانید که در یک لحظه حوصله ادامه بحث را ندارید و یا موضوعی برای شما جالب نیست. ابراز احساسات کنید، از او تشکر کنید یا معذبت خواهی کنید و هر بار این جملات را به کار ببرید. سعی کنید مکالمات تان تا آنجا که می‌ تواند پر از شوق و مثبت اندیشی باشد.
 
از یکدیگر پشتیبانی کنید
 
سخنان حمایتی شیرین تر از انتقاد است، پس سعی کنید انتقاد را با محبت همراه کنید. باید تلاش کنید که هر چند اندک، زندگی روزمره همسرتان را ساده و شیرین تر کنید. در طول روز، زمانی هر چند کوتاه را برای توجه به هم و گفت‌وگو با هم در نظر بگیرید. با این کار احساس بهتری نسبت به هم خواهید داشت. سعی کنید هر وقت که برای تان ممکن است در کارها به هم کمک کنید.

گاهی شما ظرف ‌ها را جمع کنید یا حمام را بشویید. هیچ گاه منتظر نباشید که کاری را که به طور مشخص وظیفه هیچ کدام تان نیست را همسرتان انجام دهد، سعی کنید پیش دستی کنید. شاید این توصیه ‌ها بسیار ساده و ابتدایی به نظر بیایند اما همین نکته ‌های جزیی رابطه تان را می‌ سازد.
 
به زندگی شخصی تان اهمیت بدهید
 
درست است که رابطه زناشویی مهمترین رابطه شما است اما شما نقش ‌های دیگری نیز در جامعه دارید. یکی از بزرگترین دغدغه ‌های ذهنی زوج ‌های جوان چگونگی نگاه داشتن ارتباط قدیمی شان بعد از زناشویی است. زناشویی هیچ گاه نباید باعث شود که شما با خانواده و دوستان قطع رابطه کنید. این در مورد علاقه ‌ها و فعالیت ‌های شخصی تان نیز صدق می‌ کند.

نیازی نیست که شما تمام سرگرمی هایتان را کنار بگذارید، بلکه باید توجه کنید که با زناشویی شما در مورد رابطه تان مسئولید و باید مسئولانه زندگی تان را برنامه ریزی کنید و در مورد آن‌ها باید همراه همسرتان تصمیم بگیرید.

مطلب بالا در حوزه خانواده و زناشویی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۰ April 2016 | 10:50 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.