مصرف زیاد نمک خطر سکته مغزی را افزایش می‌دهد

محققان می‌گویند؛ مصرف زیاد نمک نه‌تنها با بروز بیماری‌های قلبی عروقی ارتباط دارد بلکه به میزان قابل ملاحظه‌ای نیز خطر ابتلا به سکته مغزی را افزایش می‌دهد.

به گفته متخصصان تغذیه و سلامت؛ امروزه ارتباط بین مصرف زیاد نمک و افزایش فشار خون به خوبی ثابت شده است و همواره توصیه شده است که با کاهش نمک در رژیم غذایی کل جامعه می‌توان در حد قابل توجهی نرخ ابتلا به بیماری‌های قلبی -‌ عروقی را در جوامع کاهش داد.

سازمان جهانی بهداشت توصیه می‌کند که مقدار مصرف نمک به‌طور صحیح ۵ گرم یعنی در حدود یک قاشق چایخوری در روز است.

در این تحقیقات پروفسور پاسکال استرازولو از دانشگاه ناپلس در ایتالیا و پروفسور فرانچسکو کاپوسیو از دانشگاه وارویک در انگلیس نتایج حاصل از ۱۳ تحقیق چاپ شده را که شامل ۱۷۰ هزار نفر بوده‌اند مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند که در آنها رابطه بین عادت سطح مصرف نمک و نرخ ابتلا به سکته و امراض قلبی به طور مستقیم ارزیابی شده است. این بازبینی‌ها تاکید کرد که کاهش مصرف نمک در پیشگیری از این دو بیماری مهم بسیار موثر و ضروری است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.