ملاقات خونین در بعدازظهر گرم تابستان
 
images/20060829/kill.jpg
 
عامل شلیک مرگبار که در شمال غرب تهران مرتکب جنایت شده بود ، پس از یک هفته صبح دیروز پرده از راز جنایت خود برداشت.
به گزارش خبرنگار جام جم ، ساعت ۱۴:۶۰ روز ۱۵ مرداد عابران در خیابان دوم امیرآباد مشاهده کردند مردی با یک قبضه سلاح کمری به سوی یک مرد شلیک کرد و سپس بسرعت از محل حادثه متواری شد. با گزارش موضوع به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ و عزیمت ماموران ، مرد مجروح به هویت سعید تاج بخش به بیمارستان منتقل شد و پس از یک هفته جدال با مرگ ، سرانجام بر اثر شدت جراحات جان خود را از دست داد. با گزارش موضوع جنایت به بازپرس شعبه هفتم دادسرای جنایی ، دستور قضایی لازم برای انتقال جسد به پزشکی قانونی صادر و پرونده برای پیگیری و تحقیقات بیشتر به شعبه ۱۰ پلیس آگاهی تهران ارجاع شد.


آغاز تحقیقات


با آغاز تحقیقات در این زمینه ماموران متوجه شدند مقتول کارمند شهرداری بوده است و یکی از شاهدان عینی عنوان کرد هنگامی که مرد مهاجم گلوله ای به سینه مقتول شلیک کرد ، وی نقش زمین شد و در ادامه این درگیری ، مرد مهاجم ۲ گلوله دیگر به سوی وی شلیک کرد و آن گاه با سرقت تلفن همراه و کلید خودروی متعلق به متهم ، متواری شد. با چهره نگاری از متهم و ادامه تحقیقات ، همسر مقتول به پلیس گفت : عامل این جنایت فردی به هویت مجید – الف است که از چندی پیش برای من ایجاد مزاحمت می کرد و من نیز موضوع مزاحمت های او و حتی پیام های ارسالی از طریق تلفن همراه او را به شوهرم نشان دادم و او هنگام خروج از خانه عنوان کرد قصد دارد با مجید – الف (معروف به معین) ملاقات کند زیرا وی به هیچ عنوان حاضر نبود از مزاحمت های خود دست بردارد.


متهم در محاصره


به دنبال این اظهارات ، ماموران در مرحله بعدی متوجه شدند ، مجید نیز کارمند شهرداری است و پس از ارتکاب جنایت ، دیگر در محل کار خود حضور پیدا نمی کند. در حالی که تلاش برای دستگیری متهم ادامه داشت ، ماموران اطلاع یافتند متهم فراری در تماس تلفنی با همسر مقتول ، مبلغ ۲ میلیون تومان پول از وی خواسته است.
با اطلاع ماموران از این موضوع و آموزش همسر مقتول ، محل قرار در بوستان ساعی تعیین و به محاصره ماموران درآمد که متهم با مشاهده پلیس قصد فرار داشت که در پی تعقیب و گریز و شلیک چند تیر هوایی ، متهم از ناحیه پا هدف اصابت گلوله قرار گرفت و دستگیر شد. متهم پس از انتقال به بیمارستان ، برای تحقیقات به شعبه ۱۰ پلیس آگاهی منتقل شد و ابتدا با انکار جنایت عنوان کرد ، هیچ نقشی در جنایت نداشته است.


اعتراف


با گذشت چند روز از دستگیری متهم ، وی روز گذشته زبان به اعتراف گشود و گفت : وقتی مقتول متوجه شد من برای همسر او ایجاد مزاحمت می کنم ، مرا تهدید کرد به همین دلیل ۴ ماه پیش یک قبضه سلاح کمری تهیه کردم تا او را بترسانم.
متهم گفت : صبح روز حادثه او بار دیگر با من تماس گرفت و مرا تهدید کرد و قرار شد هر دو برای تسویه حساب همدیگر را در خیابان دوم امیرآباد ملاقات کنیم.
وی افزود: وقتی به محل رسیدم ، او به سوی من حمله ور شد که من نیز با سلاحی که درون کیف مخفی کرده بودم ، ابتدا با یک گلوله سینه اش را هدف قرار دادم و در ادامه ۲ گلوله به سرش شلیک کردم و سپس متواری شدم.
متهم افزود: در این مدت شبها را در بوستان ها سپری می کردم و سلاح و تلفن همراه مقتول را پیش یکی از دوستانم در جاده ساوه به امانت گذاشته ام. به دنبال این اعترافات ، ماموران با عزیمت به جاده ساوه ، سلاح قاتل و تلفن همراه مقتول را کشف کردند.


تصمیم نادرست


سرهنگ رجبی ، رئیس پلیس آگاهی تهران روز گذشته با اشاره به این پرونده به خبرنگار ما گفت : با نگاه به پرونده هایی اینچنینی ، متوجه می شویم اقدام خودسرانه افراد در مواجهه با مشکلات ، نه تنها به حل مشکل کمک نمی کند بلکه موجب بروز مشکلات بزرگ تر نیز می شود که نمونه عینی آن را در این پرونده شاهد هستیم. اگر فرد شاکی به جای اقدام شخصی ، راهکارهای قانونی را طی می کرد به طور حتم امروز شاهد این رخداد تلخ نبودیم.
رئیس پلیس آگاهی تصریح کرد: اعتماد به قانون و اندیشه بدون قرار گرفتن در مسیر احساسات می تواند مانع جدی بروز مشکلات باشد.
 

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 10
  • ۰۹ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.