ممنوعیت جدید برای پیش‌ فروش خودرو

معاون وزیر صنعت از ممنوعیت پیش‌فروش خودرو بدون اجازه دولت خـبـر داد و گفت: سود مشارکت خریدار در پیش‌فروش‌‌ها نباید کمتر از سود بانکی باشد.

ممنوعیت در پیش‌ فروش خودرو

معاون وزیر صنعت از ممنوعیت پیش‌فروش خودرو بدون اجازه دولت خـبـر داد و گفت: سود مشارکت خریدار در پیش‌فروش‌‌ها نباید کمتر از سود بانکی باشد.

محمود نوابی گفت: براساس ابلاغیه دولت، پیش‌فروش خودرو بدون اجازه وزارت صنعت، معدن و تجارت ممنوع است و هر خودروسازی که قرار باشد خودروهای تولیدی خود را پیش‌فروش کند، باید حتما مجوزهای لازم را از این وزارتخانه کسب کرده باشد، در غیر این صورت متخلف شناخته می‌‌شود، این در شرایطی است که بر خلاف گذشته، خودروسازان حق ندارند بیش از ۵۰ درصد قیمت یک خودرو را بابت پیش‌فروش از مشتریان دریافت نمایند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: خودروسازان باید زمان تحویل خودرو را به دقت اعلام کرده و تلاش کنند که راس موعد مقرر، خودروهای فروخته شده را به مردم تحویل دهند، این در حالی است که به ازای هر روز تاخری، جرایمی به خودروسازان تعلق می‌‌گیرد که باید به مردم پرداخت کنند.

وی تصریح نمود: دولت در مورد ارائه سود پیش‌فروش خودروسازان به مردم نیز تکلیف را مشخص کرده و بر این بنیاد، حداقل سود پیش‌فروش خودرو برای تحویل در ۹ ماه آینده، همان سودی خواهد بود که بانک‌‌ها به سپرده‌‌های مردم می‌‌پردازند در حالی که در گذشته این چنین نبود و علاوه بر اینکه خودرو به موقع به مشتری تحویل داده نمی‌شد، سود مشارکت تعیین شده نیز بسیار پایین‌تر از بانک‌‌ها بود.

به گفته نوابی، سازمان پشتیبانی مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان به دقت بر روی اجرایی شدن آئین‌نامه پشتیبانی از حقوق مصرف‌کنندگان خودرو و ضوابط ابلاغی از سوی دولت نظارت دارد و اجازه تخلف در فروش و پیش‌فروش خودرو را نمی‌دهد.

مهر

اخبار مرتبط:

پیش‌فروش خودرو فقط با مجوز رسمی / حداقل سود مشارکت تعیین شد

پیش فروش محصولات ایران خودرو؛ با قیمت قطعی

آغاز پیش فروش سه محصول ایران خودرو

ایران خودرو پیش فروش ۵ خودرو را آغاز نمود

شرایط اعلام قیمت خودرو در قانون جدید

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳۰ May 2016 | 1:39 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 9
  • ۰۹ خرد ۹۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.