موج دوم ابتلا به ایدز معتادان در راه است

مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر با بیان این که آمار دقیقی از شمار معتادان تزریقی مبتلا به ایدز از سوی وزارت بهداشت اعلام نمی‌شود، تاکید کرد: رفتارهای پرخطر جنسی پس از ترک اعتیاد در معتادان افزایش می‌یابد که از این طریق خطر موج دوم ایدز کشور را تهدید می‌کند.


دکتر سعید صفاتیان در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا گفت: متاسفانه آمار دقیقی از تعداد مبتلایان به ایدز و سایر بیماری‌های عفونی در معتادان تزریقی پرخطر اعلام نمی‌شود و این آمار به دلیل هماهنگ نبودن اطلاعات دریافتی از پایگاه‌های مختلف اطلاع‌رسانی در کشور بین ۶۰ تا ۶۵ درصد متفاوت است که این امر مشکلات زیادی را برای ارزیابی وضعیت این افراد و انجام اقدامات مناسب برای کاهش آسیب آن‌ها ایجاد می‌کند.


وی تاکید کرد: خوشبختانه موج اول ایدز یعنی انتقال از طریق سرنگ مشترک با اجرای برنامه‌های کاهش آسیب، مانند ارائه سرنگ رایگان و متادون در بیش از ۵۰۰ مرکز درمانی در معتادان کنترل شده است، اما متاسفانه موج دوم اپیدمی ایدز یعنی انتقال از راه جنسی در راه است، چرا که گرایش معتادان پس از مصرف دارو و ترک، به تزریق کاهش و به رفتارهای پرخطر جنسی افزایش می‌یابد.


مصرف متادون میل جنسی را در معتادان افزایش می‌دهد


مدیرکل امور درمان و بازپروری ستاد مبارزه با مواد مخدر با اعلام این که مصرف متادون میل جنسی را در معتادان افزایش می‌دهد، در تشریح وضعیت جسمانی معتادان پس از ترک و علت گسترش رفتارهای جنسی پرخطر در آن‌ها به ایسنا، گفت: افزایش اشتها، اضافه وزن، فعالیت‌های جسمی و مصرف دارو پس از ترک، میل معتادان به رفتارهای جنسی را افزایش می‌دهد که این امر لزوم کنترل جدی رفتارهای پرخطر جنسی در معتادان پس از ترک از سوی مسوولان و مردم را نشان می‌دهد.


وی تاکید کرد: ضروری است خانواده‌ها حتما از آلوده بودن یا نبودن معتاد خود به بیماری‌های عفونی پس از ترک آگاه باشند، تا رفتارهای جنسی این افراد به صورت کنترل شده، صورت گیرد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 14
  • ۰۲ شهر ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.