میوه‌‌های ممنوعه خارجی با هماهنگی کامل وارد می‌‌شود!

رئیس اتحادیه باغداران تهران ضمن انتقاد شدید از واردات غیرقانونی زردآلو و پرتقال، بیان کرد: شواهد موجود بیانگر آن است که این واردات در کوتاه‌ترین زمان، با هماهنگی و سیستم‌‌های مجهز انجام شده است.

میوه‌‌های ممنوعه خارجی

مجتبی شادلو در واکنش به واردات زردآلوی ترکیه و پرتقال مصری در روزهای اخیر به کشور اظهارداشت: شوربختانه ما هر چند وقت یکبار شاهد تکرار این اتفاقات هستیم و بنده یقین دارم اگر برخورد جدی و سختگیرانه با این مساله شود، دیگر تکرار نخواهد شد.

وی با بیان اینکه امسال تولید زردآلو در کشور وضعیت بسیار مطلوبی دارد و ما نیاز به واردات در این زمینه نداریم، بیان کرد: علاوه بر زردآلو ما شاهد واردات پرتقال مصری هم هستیم و این در شرایطی است که پرتقال‌‌های تولید داخل درحال دور ریخته شدن است.

رئیس اتحادیه باغداران استان تهران درباره قیمت محصولات وارد شده نیز با اشاره به اینکه اطلاع دقیقی از وضعیت قیمتی این میوه‌‌ها ندارم، اضافه کرد: وقتی محصولی به شکل غیرمجاز وارد می‌‌شود، هر کس به هر قیمتی که دلش خواست آن را عرضه می‌‌کند.

شادلو با بیان اینکه با اتفاقات رخ داده، این نگرانی پیش می‌‌آید که شاهد واردات دیگر میوه‌‌های تابستانی نیز باشیم، افزود: واردکنندگان در حال محک زدن اوضاع هستند و در صورتی که شرایط را مهیا ببینند اقدام به واردات میوه‌‌های دیگر هم خواهند کرد.

وی تصریح کرد: اگر امروز این موضوع جدی گرفته نشود، آشفتگی‌‌های بزرگ‌تری پیش خواهد آمد و مسئولان مربوطه باید آن را به جد پیگیری کنند.

شادلو ضمن انتقاد از به کار بردن واژه قاچاق برای واردات این میوه‌‌ها، تأکید کرد: میوه‌‌های مذکور، محصولات حساسی هستند که تحمل حمل و نقل‌‌های طولانی را ندارند ضمن اینکه برای حمل این محصولات حتما باید از کانتینرهای یخچال‌دار و سیستم‌‌های مجهز استفاده شود بویژه الان که هوا گرم است.

وی با بیان اینکه اگر سیستم مجهز و هماهنگی‌‌های لازم نباشد میوه‌‌های مذکور به مقصد نخواهند رسید، بیان کرد: در غیر این صورت میوه‌‌های یاد شده، ضایع خواهند شد بنابراین همه چیز باید با یک هماهنگی مطلق انجام شود.

رئیس اتحادیه باغداران استان تهران با اشاره به اینکه کیفیت میوه‌‌های ممنوعه خارجی از نظر مسائل بهداشتی مورد تایید نیست، افزود: اما ما شاهد هستیم که این میوه‌‌ها در مراکز عرضه از کیفیت ظاهری خوبی برخوردار هستند و همین مساله بیانگر آن است که واردات در کوتاه‌ترین زمان، کاملا با هماهنگی و سیستم‌‌های مجهز انجام شده است و نمی‌دانم چگونه از لفظ قاچاق برای آن استفاده می‌‌شود، قاچاق یعنی چه؟!

شادلو با بیان اینکه بسیاری از محصولات تولیدی ما از دسته هندوانه، ملون و غیره به زیر قیمت تمام شده عرضه می‌‌شوند و نرخ فروش آن‌‌ها حتی کرایه حمل و نقل‌ و جمع‌آوری‌شان هم نیست، بیان کرد: واردات میوه ‌های ممنوعه تهدیدی جدی برای تولید، مصرف کنندگان و امنیت غذایی و بهداشتی جامعه است.

مهر

اخبار مرتبط:

جزئیات تازه از نحوه توزیع میوه‌‌های قاچاق در سطح شهر+ تصویر

تجار افغان در فکر قاچاق میوه به ایران!

جزییات واردات میوه‌‌های ممنوعه خارجی

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۳ May 2016 | 8:41 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.