نخستین محموله واکسن آنفلوآنزای نوع A در ایران

حسن امامی رضوی معاون سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: اولین محموله واکسن آنفلوآنزای نوع A هفته آینده وارد کشور می شود.به گزارش مهر ، ظهر شنبه در جریان بازدید از مراکز بهداشتی شهرستان ارومیه افزود: در مرحله اول ۳۶۰ هزار دوز از این نوع واکسن وارد کشور می شود.


این واکسن ها از طریق مراکز بهداشتی درمانی در بین بیماران مبتلا به بیماری آنفلوآنزای نوع A به خصوص بیماران دارای بیماری زمینه ای توزیع می شود.


وی آخرین آمار مبتلایان به آنفلوآنزا را  سه هزار و ۷۶۲ نفر در کشور عنوان کرد و بیان داشت: از این تعداد تاکنون ۱۴۰ نفر جان خود را از دست داده اند.


امامی رضوی علت فوت این بیماران را وجود بیماری های زمینه ای در افراد فوت شده اعلام و با بیان اینکه موج سوم این بیماری در راه است ، بیان داشت: هم اکنون اقدامات مناسبی از جمله آگاه سازی مردم ، تجهیز تمامی بیمارستان ها برای ارائه خدمات سرپایی و پیشگیری از بروز این بیماری در کشور به خصوص در بین دانش آموزان در حال اجراست.


معاون سلامت وزیر بهداشت در ادامه از کاهش تعداد مبتلایان به این بیماری در کشور خبر داد و گفت: هفته گذشته شاهد تعطیلی هیچ مدرسه ای در این زمینه نبوده ایم و امیدواریم با همکاری سایر نهادهای ذیربط بتوانیم از شیوع بیشتر این بیماری جلوگیری کنیم.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.