نشانه‌های آلزایمر چندین دهه زودتر از تشخیص بیماری بروز می‌کند

متخصصان می‌گویند: نشانه‌های بیماری آلزایمر چندین دهه پیش از تشخیص بیماری، بروز می‌کند.گروهی از پژوهشگران در آمریکا در گزارش تازه‌ای خاطرنشان کردند: نشانه‌های آلزایمر در افراد مبتلا به این بیماری تحلیل سیستم عصبی، سال‌های زیادی قبل از تشخیص آن بروز می‌کنند به طوری که این نشانه‌ها حتی در عملکردهای تحصیلی افراد مبتلا نیز قابل مشاهده است.


دانشمندان دانشگاه‌های سوات فلوریدا و کنتاکی نتایج تحقیقات اخیر خود را در چاپ آنلاین مجله «بیماری آلزایمر و اختلالات مرتبط» منتشر کرده‌اند.

مطالعات نشان داد: در بین شرکت‌کنندگان گروهی که پیش از مرگ گرفتار این بیماری شدند یا شواهدی از آلزایمر در کالبدشکافی آنها مشاهده شده بود، ‌اندازه مغزشان به میزان قابل توجهی کوچک‌تر بوده و همچنین در نخستین سال‌های بلوغ بازده تحصیلی آنها پایین بوده است.

به گفته متخصصان، از اندازه سر افراد بالغ می‌توان به عنوان مقیاسی برای محاسبه اندازه یک مغز کاملا رشد یافته، استفاده کرد. در مطالعات قبلی نیز مشخص شده بود افرادی که مغز کوچک‌تری دارند، بیشتر به این بیماری مبتلا می‌شوند و داشتن مغز بزرگ عامل پیشگیری‌کننده در برابر آلزایمر محسوب می‌شود.


پژوهشگران یادآوری کردند: افرادی که مغز بزرگ دارند حتی اگر به لحاظ پاتولوژی در مغز آنها علائم آلزایمر وجود داشته باشد، اما در عمل مغزشان به طور طبیعی کار می‌کند و دچار مشکل نمی‌شود.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.