نظرسنجی: شرکت ۶۴درصد ایرانیان در انتخابات شوراها


بنا بر آخرین نظرسنجی انجام شده ۶۴ درصد مردم در انتخابات سومین دوره شوراهای اسلامی شهر و روستا شرکت می‌کنند.

بنا بر این نظرسنجی که به سفارش خبرگزاری فارس و توسط یک مؤسسه نظر سنجی انجام شده است، ۶/۴۵ درصد پاسخگویان این پرسش که بعضی‌ها به دلایلی ممکن است نتوانند یا نخواهند در انتخابات شرکت کنند، ولی بعضی‌ها شرکت می‌کنند؛ شما چطور؟ پاسخ «قطعاً شرکت می‌کنم» را انتخاب کرده‌اند و ۴/۱۸ درصد نیز گفته‌اند «به احتمال زیاد» شرکت می‌کنم.

بنا بر یافته‌های این پژوهش که در ۳۰ استان کشور انجام شده است، ۲۰ درصد پاسخگویان گفته‌اند «هنوز تصمیم نگرفته‌اند»، ۴/۵ درصد گزینه «به احتمال زیاد شرکت نمی‌کنم» را انتخاب کرده‌اند و ۲/۱۰ درصد نیز گفته‌اند «قطعا شرکت نمی‌کنند».

این پژوهش نشان می‌دهد، اهمیت انتخابات شوراها از نظر ۲/۶۳ درصد مردم در حد «خیلی زیاد و زیاد» می‌باشد، ۵/۲۲ درصد این انتخابات را «تا حدی مهم» ارزیابی کرده‌اند، ۱/۸ درصد «کم» و ۹/۵ درصد «خیلی کم».

این نظر سنجی به‌طور همزمان در ۳۰ استان کشور و در تاریخ ۱/۹/۸۵ انحام شده است. این نظر سنجی به روش ترکیبی خوشه‌ای و جامعه‌ آماری آن شامل ۱۴۵۶۰ نفر افراد ۱۵ سال به بالای ساکن در شهرهای استان‌ها می‌باشد.


ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 21
  • ۲۰ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.