نقاب از چهره سارق نامرئی کنار رفت


 
images/20070417/card.jpg
 
:سارق نامرئی که با به دست آوردن رمز کارتهای اعتباری شهروندان ، ۲۰۰میلیون تومان از حساب آنها برداشت غیرقانونی کرده بود، از سوی ماموران اداره ۱۵پلیس آگاهی تهران ردیابی و دستگیر شد.
به گزارش خبرنگار جام جم ، اواخر دی ماه سال گذشته زن جوانی با مراجعه به دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵تهران ، از ناپدید شدن مرموز موجودی حساب اعتباری اش خبر داد.
شاکی در تشریح ماجرا به قاضی دهقان ، معاون دادستان تهران در دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه ۵تهران گفت: من کارمند یکی از اداره های تهران هستم. روز گذشته هنگام دریافت حقوقم از یکی از خودپردازهای تهران ، در حالت ناباورانه متوجه شدم غیر از چند هزار تومان ، پول دیگری در حسابم نیست.
وی ادامه داد: گمان بردم شاید هنوز حقوقم به حسابم واریز نشده است ، بنابراین با مرکز مالی اداره تماس گرفتم ؛ ولی آنها گفتند حقوقم را به حسابم واریز کرده اند، برای بار دوم کارتم را امتحان کردم ، اما پی بردم که موجودی حسابم خالی است و گمان می برم فردی ، غیرقانونی از حسابم برداشت کرده است.
با اطلاعاتی که این زن در اختیار قاضی دهقان قرار داد، پرونده برای ادامه تحقیقات قضایی دراختیار بازپرس حسن جراحی ، رئیس شعبه ۱۵دادسرای ناحیه ۵تهران قرار گرفت و با دستور ویژه وی ، ماموران اداره ۱۵پلیس آگاهی تهران تحقیقات گسترده ای را برای شناسایی سارق نامرئی آغاز کردند.تحقیقات پلیسی ادامه داشت تا این که مردی به مرکز پلیس مراجعه و شکایت مشابه دیگری را مطرح کرد.


سارق نامرئی به شکار عابربانک ها می رفتماموران در بررسی هر دو پرونده پی بردند که سارق نامرئی به یک شیوه عمل کرده است. بعد از این ۲شکایت ، پلیس ، هر روز با شکایت های مشابه دیگری از سوی شهروندان محله های غرب تهران که عمدتا زنان و مردان بازنشسته بودند، روبه رو می شد.
با توجه به افزایش شکایت ها، ماموران ماجرا را با مسوولان حراست ۲بانک تهران که حساب عابربانک شاکیان در آنجا به ثبت رسیده بود، در میان گذاشتند.


شیوه سرقت ، سارق را لو دادماموران که احتمال می دادند، سارق نامرئی یک مجرم سابقه دار باشد، به بررسی سوابق کیفری مجرمان پرداختند و پی بردند، سارقانی که در زمینه برداشت غیرقانونی پول از کارتهای اعتباری فعالیت داشته اند، همگی در زندان به سر می برند بجز یکی از متهمان که ۲سال پیش دستگیر و مدتی پیش از زندان آزاد شده است.
ماموران که احتمال می دادند این متهم در سرقت از پولهای شاکیان نقش داشته باشد، محلهای احتمالی وی را زیرنظر گرفتند تا عاقبت چند هفته پیش ، بعد از هماهنگی با مسوولان ۲بانک در تهران متوجه شدند وی یک حساب پس انداز در یک بانک خصوصی افتتاح و مبلغ ۴۰میلیون تومان پول به این حساب واریز کرده است.


کشف ۱۱۱کارت اعتباریمتهم به این ترتیب ، متهم چند هفته پیش در پی عملیات ضربتی در یکی از محله های تهران شناسایی و دستگیر شد.
ماموران در بازرسی بدنی از وی ۱۱۱کارت اعتباری بانک های مختلف را کشف و ضبط کردند.
متهم پس از انتقال به مرکز پلیس ، راز سرقتهایش را فاش کرد.


اعتراف به برداشت غیرقانونی پول از حساب ۱۰۰شهروند تهرانی سارق ۲۳ساله روز گذشته در تحقیقات قضایی به بازپرس جراحی ، رئیس شعبه ۱۵دادسرای ناحیه ۵تهران گفت: من تاکنون دارای ۳فقره سابقه کیفری هستم.
پس از آزادی از زندان در یک داروخانه مشغول کار شدم ، اما پس از مدتی وسوسه شدم تا با جعل کارتهای اعتباری افراد، از حساب بانکی آنها به طور غیرقانونی برداشت کنم ، بنابراین ابتدا با نزدیک شدن به مشتریان داروخانه ، شماره رمز کارتهای اعتباری آنها را به دست می آوردم و بعد با جعل کارتها در منزل از حساب آنها برداشت می کردم و برای این که ردی بر جای نگذارم ، تصمیم گرفتم از رهگذران عبوری سرقت کنم.
به این ترتیب ، با گشتزنی در خیابان ، شهروندان غرب تهران را که عموما بازنشستگان بودند، شناسایی می کردم و به بهانه این که قصد برداشت از کارت اعتباری ام را دارم ، به این افراد نزدیک می شدم و با نگاه کردن به کارت آنها، کد رمز کارتشان را به خاطر می سپردم و سپس کارت آنها را جعل و پولشان را برداشت می کردم.
تاکنون از حساب بانکی ۱۰۰شهروند تهرانی در غرب تهران ۴۰میلیون تومان برداشت کرده ام و بیشترین پولی که به طور غیرقانونی برداشت کرده ام ، ۱۶میلیون تومان و مربوط به حساب بانکی یک استاد دانشگاه بود.
به دنبال اعتراف مرد سارق ، در تحقیقات پلیسی قضایی معلوم شد متهم با سرقت های سریالی خود ۲۰۰میلیون تومان از مردم به سرقت برده است.


مراقب باشید سارقان در کمین اندبازپرس جراحی با اشاره به این خبر، ضمن هشدار به شهروندان ، از آنها خواست هرگاه قصد استفاده از خودپردازهای مختلف را دارند، مراقب افراد سودجو باشند تا کد رمز آنها را به دست نیاورند و پس از دریافت پولهای خود از عابربانکها، رسید دریافتی را در سطل های تعبیه شده کنار خودپردازها نریزند، تا سارقان با جعل کدهای رمزی کارتهای آنها، اقدام به برداشت غیرقانونی از حسابشان نکنند و نیز در زمان مراجعه به فروشگاه ها و مراکز خرید، رمز خود را در اختیار متصدیان قرار ندهند.
بنابراین گزارش ، متهم روز گذشته با قرار قانونی روانه بازداشتگاه پلیس شد. افرادی که در ۶ماهه آخر سال ۸۵از حساب کارتهای اعتباری شان به صورت غیرقانونی پول برداشت شده است ، برای طرح شکایت به اداره ۱۵پلیس آگاهی تهران در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 32
  • ۲۹ فرو ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.