نوجوان از مهمانی ‌های اجباری خسته می‌ شود

اغلب نوجوانان تمایل به گذراندن وقت خود با دوستانشان را داشته و از شرکت در مهمانی ‌های خانوادگی خسته می‌ شوند.

نوجوان از مهمانی ‌های اجباری خسته می‌ شود

سارا فغانپور روانشناس در بیان کرد و گو با مُخبر حوزه جوانان و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان بیان داشت: تمایل نداشتن نوجوان به شرکت در مهمانی ‌های خانوادگی بسیاری از خانواده ‌ها را نگران کرده است به طوری که انها برای حل این موضوع، حالت دفاعی به خود گرفته و نوجوانشان را مجبور به حضور در مهمانی ‌ها می‌ کنند.

وی با بیان اینکه اجبار به نوجوان برای حضور در مهمانی که خود به ان تمایل ندارد وضع را از چیزی که هست بدتر می‌ کند ، افزود: والدین می‌ توانند به تصمیم نوجوان احترام بگذارنند اما او را به حال خود رها نکنند .

این روانشناس ادامه داد: در گام اول والدین باید نسبت به شناسایی دوستان اقدام کنند چرا که با شناخت کلی و معرفی انها ، اطلاعات کافی در اختیار گرفته و نگرانی ارتباط فرزند با دوستان ناباب ،از بین خواهد رفت.

وی افزود: والدین به جای جر و بحث ‌های خسته کننده و درگیری ‌های همیشگی بهتر است در چنین مواقعی به فرزند خود بگویند” ما به تصمیم تو احترام می‌ گذاریم و در مقابل از تو نیز می‌ خواهیم تا به خواسته ‌های ما احترام بگذاری ” این روش موجب می‌ شود تا برای انجام هر کاری با هم به تفاهم برسند.

فغانپور بیان کرد: نگرانی و دغدغه والدین برای فرزند نوجوان طبیعی بوده اما با برخوردهای نامناسب و روشی غلط ، نوجوان از خانه فراری و به محیط بیرون خو می‌ گیرد بنابراین باید در این دوره بسیار محتاطانه عمل کنند.

انتهای پیام/

مطلب بالا در حوزه خانواده و ازدواج و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۴ March 2016 | 10:11 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.