نوشابه مضر است حتی نوع رژیمی آن!


 
images/20070724/Pepsi.jpg
 
جام جم آنلاین: فقط یک لیوان نوشابه در روز با افزایش احتمال سندرم متابولیک ارتباط دارد. به گزارش هلث دی تحقیقات نشان می دهد نوشیدن بیش از یک لیوان نوشابه حتی بدون قند آن در روز ، به افزایش سندرم متابولیک ، مجموعه ای از عوامل خطرساز مرتبط با ابتلا به دیابت و بیماری قلبی ، کمک می کند.
محققان در این مطالعه چهار ساله دریافتند احتمال ابتلای افرادی که در روز بیش از یک نوشابه از هر نوع مصرف می کردند در مقایسه با کسانی که هر روز مصرف نوشابه نداشتند ، ۴۴ درصد بیشتر بود.
برای ارتباط مصرف نوشابه و سندرم متابولیک توضیحات مختلفی ارائه شده است برای مثال یک فرضیه این است که شیرینی زیاد همه انواع نوشیدنی ها فرد را نسبت به خوردن غذاهای شیرین و چاق کننده مستعد تر می کند.
توضیح دیگر این است که محتوای کارامل این نوشیدنی ها باعث افزایش تغییرات متابولیکی می شود منجر به مقاومت انسولینی می شوند.
اما دست اندرکاران این تحقیق می گویند این ارتباط نتیجه نوعی رفتار تغذیه ای است مبنی بر اینکه افرادی که زیاد نوشابه های شیرین مصرف می کنند به خوردن غذاهایی که عمدتا برای سلامت قلب مضرند گرایش پیدا می کنند.
به هر حال هنوز هم محققان یک رابطه علت و معلولی قطعی را در این مورد ارائه نداده معتقدند مطالعات و بررسی های بیشتری باید صورت گیرد.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.