نگاهی به سریال‌های در حال پخش سیما

این روزها بیش از ۱۰ بازیگر حرفه‌یی و جوان، همزمان در دو و چند سریال در حال پخش شبکه‌های سیما، نقش‌آفرینی می‌کنند.


به گزارش خبرنگار سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،‌ سهم سریال‌های شبکه‌ اول سیما با پنج بازیگر مشترک با دیگر سریال‌های سیما بیش از شبکه‌های دیگر است و این همزمانی با پخش سریال «سایه سکوت» ـ از تولیدات مراکز استان‌های ـ به این رقم رسیده است.


پس از آن شبکه‌ی تهران با سریال «بچه‌های هور»، سه بازیگر دارد که همزمان مجموعه‌های دیگری از آن‌ها در حال پخش است.


شبکه دو سیما با «خاک تابان» سه بازی همزمان و شبکه‌ی سه سیما با مجموعه «پرواز در حباب» دو بازی همزمان از بازیگران سریالش را در شبکه‌ها‌ی دیگر بر روی آنتن دارد.


بر اساس گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، دو مجموعه از جمشید مشایخی پیشکسوت بازی در سینما، تئاتر و تلویزیون اکنون روی آنتن است؛ سریال‌های در حال پخش «بوی گل‌های وحشی» و «خاک تابان» با مضامین اجتماعی و تاریخی در حال پخش هستند.


داوود رشیدی از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون نیز علاوه بر «خاک تابان» شبکه دو سیما (از سریال‌های مراکز استان)، در سریال «بچه‌های هور» شبکه تهران در نقش بزرگ عشیره جنوبی در دوران جنگ، بازی می‌کند.


علی اوسیوند با سه سریال «کتابفروشی هدهد»، «بچه‌های هور» و سریال پایان یافته «دایره تردید» همزمان بر روی آنتن بود؛او در این سه مجموعه در نقش‌های متفاوتی ظاهر شده است؛ در «کتابفروشی هدهد» پدرخوانده ، «بچه‌های هور» فردی جاسوس و در «دایره تردید» ایفاگر نقش پلیس بود.


سیاوش طهمورث پس از مدتی دوری از تلویزیون با بازی در دو مجموعه‌ی «سایه‌ی سکوت» و «زیر تیغ» همزمان در دو شبکه دیده می‌شود؛ هر دو نقش وی منفی هستند. طهمورث نقش فردی کینه جو را بازی می‌کند که برای منافعش ‌دست به هر کاری می‌زند.


اصغر همت از بازیگران تئاتر و تلویزیون علاوه بر مجموعه‌ی «خاک تابان»، سریال هر روزه‌ی «توی گوش سالمم زمزمه کن» از او روی آنتن است.


کاظم افرندنیا هم با دو مجموعه‌ی «پرواز در حباب» و «سایه‌ی سکوت» در سیما بازی دارد.


افسانه ناصری نیز با «سایه‌ی سکوت» و «هم‌نفس» در سریال‌های سیما دیده می‌شود که در اولی نقش مادر خوانده‌ای دلسوز، و در سریال دیگر در نقش زن برادری بی‌حوصله‌، بازی می‌کند.


فرشید زارعی‌فرد علاوه بر «سایه‌ی سکوت» در سریال در حال پخش «بچه‌های هور» بازی دارد که هر دو نقش‌هایش، منفی است.


حسین توشه نیز در دو مجموعه‌ی «بچه‌های هور» و «به دنیا بگویید بیایستد» که هر دو از شبکه تهران پخش می‌شود بازی دارد.


امیر آتشانی نیز که با نقش «عموم غلام» در مجموعه‌ی «پس از باران» ‌نزد بینندگان تلویزیون شناخته شد در سریال‌های «سایه‌ی سکوت» و «به دنیا بگویید بایستد» بازی می‌کند.


بر اساس گزارش ایسنا، حامد کمیلی از بازیگران جوانی است که اکنون دو مجموعه در حال پخش، بازی دارد؛«به دنبال بگویید بایستد» و «پرواز در حباب»؛ در «به دنیا بگویید بایستد» نقش جوانی انسان دوست و در «پرواز در حباب» در نقش شخصی کینه جو در تلویزیون ظاهر شده است.


بر اساس این گزارش یکی از مدیران فیلم و سریال سیما اذعان کرده بود که گاه در شبکه‌های مختلف شاهد کارهای مشابه به لحاظ موضوع هستیم. حتی گاه سریال‌هایی را در شبکه‌های مختلف می‌بینیم که به طور همزمان یک بازیگر در همه آن‌ها به ایفای نقش پرداخته است.

به اعتقاد این مدیر تلویزیون ترجیح مدیران برنامه‌ساز بر این نیست که دو سریال با شخصیت‌های اصلی یکسان ساخته شوند. ولی چون تاریخ دقیق پخش سریال‌ها روشن نیست، گاهی دو شبکه سریالی را پخش می‌کنند که یک شخصیت اصلی مشترک در هر دو دیده می‌شود.


«تاخیر و تکرار پخش برخی از مجموعه‌های داستانی»، هم‌چنین «روی آوردن مراکز استان‌ها در به کارگیری بازیگران حرفه‌یی و چهره» و ورود این آثار به شبکه‌های سراسری، همزمانی پخش سریال‌هایی با بازیگران مشترک را دو چندان کرده است که به اذعان کارشناسان و حتی مخاطبان عام، باورپذیری نقش‌ها و هم ذات پنداری با داستان این سریال‌ها که هدف اصلی برنامه‌سازان است را تحت و شعاع قرار داده و بعضا دچار خلل کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.