هاشمیان دیگر ایران را دوست ندارد
به بهانه دعوت دوباره از وحید هاشمیان


… و او دیگر ایران را دوست ندارد


خبرگزاری فارس: از همان روزی که رئیس سابق فدراسیون اعلام کرد برای وحید هاشمیان هواپیمایی اختصاصی می‌گیریم تا به تهران بیاید، مشخص شد مدیران ایران جایگاه و ارزش خود را نمی‌دانند.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس، قهر وحید هاشمیان از تیم ملی البته به پیش از دوران ریاست دادکان برمی گردد؛ درست زمانیکه محسن صفایی فراهانی عهده‌دار ریاست فدراسیون بود.
وی آن روزها در حال و هوای حضور در بوندس لیگا قرار داشت. وقتی در بازی دوستانه ایران و ژاپن که به تساوی یک بر یک انجامید، بازی نکرد، تصمیم گرفت از تیم ملی قهر کند. این دیدار در ژاپن برگزار شد و هاشمیان که خود را از آلمان به این کشور رسانده بود، وقتی به میدان نرفت، قهر خود را از تیم ملی آغاز کرد.
این مهاجم اعلام کرد دیگر برای تیم ملی بازی نخواهد کرد. به همین دلیل، جام ملت‌های آسیا در سال ۲۰۰۰ را از دست داد و پس از آن نیز به تیم ملی دعوت نشد.
هر زمان مربیان تیم ملی از وی دعوت به عمل می‌آورند، هاشمیان از حضور طفره می‌رفت. مسئولان فدراسیون که این شرایط را می‌دیدند، تلاش زیادی کردند تا رضایت وی را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی جلب کنند. بارها مدیران فدراسیون و مربیان به آلمان سفر کردند؛ اما هاشمیان هر بار به آنها جواب رد می‌داد.
کار تا جایی پیش رفت که دادکان اعلام کرد حاضر است برای حضور هاشمیان در تیم ملی هواپیمایی اختصاصی به آلمان بفرستد. این اوج کسر شان یک مدیره عالی رتبه بود.
هاشمیان که در آلمان روزهای خوبی را سپری می‌کرد و به هدفش رسیده بود، تیم کشورش را فراموش کرده بود. وی به تیم ملی پشت کرده بود؛ گویی هیچ گاه خاک ایران را ندیده بود. تیم ملی بدون او مسابقات مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۲ را پشت سر گذاشت. پس از آن در آستانه جام ملت‌های ۲۰۰۴ آسیا تلاش‌های زیادی برای بازگردان هاشمیان به تیم ملی صورت گرفت. آنقدر تلاش‌ها گسترده بود که انگار در ایران بازیکنی بهتر از هاشمیان وجود ندارد؛ اما وی همچنان برای بازی در تیم ملی ایران ناز می‌کرد.
بخش عمده‌ای از این موضوع به حضور علی دایی در خط حمله تیم باز می‌گشت. هاشمیان می‌دانست دایی تحت هر شرایطی در ترکیب ثابت به میدان می‌رود؛ به همین دلیل ترجیح می‌داد قهرش را ادامه دهد. در این میان نوع نگاه مدیران نسبت به این جریان جای تعجب و البته تاسف داشت.
آنها می‌دانستند هاشمیان حاضر نیست بازی در اروپا و پول‌های باشگاه‌های آلمان را رها کند و به ایران بیاید؛ با این حال همچنان به مذاکره با هاشمیان اصرار می‌ورزیدند. نه تنها مسئولان فدراسیون، بلکه مدیران برخی باشگاه‌ها نیز جایش گذاشتند.
هاشمیان اما برای اینکه جایگاهش را در بوندس لیگا از دست ندهد، به تیم کشورش پشت کرده بود؛ هر چند در بایرن مونیخ جایگاهی نداشت که بخواهد برای حفظ آن تلاش کند.
سرانجام در دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۰۶ هاشمیان به سر مردم ایران منت گذاشت و آمادگی خود را برای پوشیدن پیراهن تیم ملی اعلام کرد.
بدین ترتیب در دیدار برابر اردن و قطر به میدان رفت و تاثیرگذار هم ظاهر شد.
وی در جام جهانی نیز به میدان رفت؛ اما عملکرد ناموفقی داشت. پس از این مسابقات نزدیکان این بازیکن اعلام کردند تمایلی به حضور در تیم ملی ندارد. باز هم این نگرانی به وجود آمد که بار دیگر با تیم قهر کند. طولی نکشید این موضوع به حقیقت پیوست.
امیر قلعه‌نوعی که پس از جام جهانی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شده بود، برای دیدار به سوریه از وی دعوت به عمل آورد؛ اما این مهاجم به بهانه مصدومیت از حضور در تیم ملی امتناع کرد. جالب اینجاست که ۷۲ ساعت قبل از دیدار با سوریه و در حالیکه ادعا می‌کرد مصدوم است، برای هانوفر به میدان رفت و موفق به گلزنی هم شد؛ اما ظاهرا فقط برای تیم ملی مصدوم است.
نکته جالب توجه اینکه در تازه‌ترین فهرست تیم ملی بار دیگر نام هاشمیان دیده می‌شود. اینکه وی برای بازی با کره خود را به ایران برساند یا نه، بستگی به شرایط آن زمان دارد. احتمال اینکه باز هم مصدوم شود (بخوانید خود را به مصدومیت بزنید)، زیاد است.
هاشمیان اگر هم به ایران بیاید دیگر تعصب و علاقه لازم را برای تیم ملی ندارد و بهتر است دیگر اسم ایران را نیاورد چراکه بازیکنی که سال‌ها تیم ملی کشورش را تحریم کرده، دیگر نمی‌تواند برای مردم ایران ادعای وطن پرستی کند.
در این میان البته برخی مسئولان نیز مقصر هستند. همان‌هایی که می‌دانستند هاشمیان ناز می‌کند؛ ولی شان خود و ایران را برای حضور یک بازیکن پائین آوردند. آنها با این کار و به ایران کمک نکردند. خودشان و نام ایران را کوچک کردند.
گزارش از محسن اثیمی

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 22
  • ۰۲ شهر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.