هرمزگان و جنوب کرمان، فقیرترین استان‌ها در تمامی ابعاد

مدیرکل دفتر امور زنان سازمان بهزیستی با اعلام اختصاص پنج میلیارد تومان برای اجرای طرح‌های سال جاری این دفتر و توزیع آن در استان‌ها، گفت: طرح «فقرزدایی» با رویکرد محله‌محوری از مهم‌ترین طرح‌هایی است که با استفاده از نیروی انسانی ساکن در محلات دارای آسیب و همچنین دستگاه‌های خیریه‌ای و خیران در راستای شناسایی آسیب‌ها و تدوین آن‌ها اجرا می‌شود.فرید براتی سده در گفت‌وگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، اظهار کرد: هم اکنون این طرح در ۱۲ استان محروم کشور اجرا می‌شود که در رویکرد جدید این کار، با استفاده از نیروی خودمحور محله‌ای انجام می‌شود و پس از ارزش‌یابی کارهای انجام شده توسط افراد محله، سعی می‌شود، انواع فقرها و آسیب‌های شناسایی شده در محلات کاهش یابد.


وی تصریح کرد: در زمینه فقرزدایی، شناسایی آسیب‌های محله‌ای و نیازهای موجود آن محله، با هدف توانمند کردن محله و به دست آوردن تحلیل‌ها و آمارها برای برنامه‌ریزی صورت می‌گیرد.


براتی سده خاطرنشان کرد: به منظور توانمندکردن افراد، از پایگاه‌های اجتماعی، کلنیک‌ها و خیریه‌ها استفاده می‌شود و از این طریق، سند آسیب‌شناختی محله‌ای تدوین شده و افراد نیازمند از خدمات ارایه شده برخوردار می‌شوند.


به گفته وی، این طرح در سال گذشته در ۱۰ استان اجرا شده است.


مدیرکل دفتر امور زنان سازمان بهزیستی اظهار کرد: اجرای این طرح در ۱۰ استان کشور نشان داد که آسیب‌های اجتماعی در تمام استان‌های کشور وجود دارد، اما چهره و نمودشان متفاوت است که در میان استان‌ها، جنوب کرمان و هرمزگان دارای بیشترین فقر در تمامی ابعاد بودند.


براتی سده اعتبار این طرح را ۵۰۰ میلیون تومان اعلام کرد و گفت: با استفاده از این طرح، بسیاری از آسیب‌های پنهان محلات شناسایی می‌شود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 20
  • ۲۰ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.