هشدار بانک مرکزی در مورد کلاهبرداری اینترنتی

اخیراً مشاهده شده است که کلاهبرداران اینترنتی ضمن بهره گیری از روش های معمول جعل و سوءاستفاده در اینترنت با راه اندازی وب سایت‌هایی با آدرس‌های مانوس و غلط انداز نظیر www.aberbank.com و نظایر آنها مدعی شده اند که تحت سرپرستی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و با همکاری بانکهای تجاری عمده مبادرت به راه اندازی امکانات مربوط به خرید و فروش اینترنتی کرده اند و ضمن آن محلی را برای درج شماره کارت و گذرواژه (کلمه عبور) کارت بانکهای اعضا تعبیه نموده و از بازدید کننده می خواهند که با ورود اطلاعات کارت بانک خود از امکانات مربوط به پرداخت های اینترنتی بهره‌مند شوند.


بدینوسیله به کلیه مشتریان و دارندگان کارت بانک ها در سراسر کشور هشدار داده می شود که از ارائه اطلاعات محرمانه مربوط به کارت بانک خود شامل شماره کارت، شماره حساب و گذرواژه و درج آنها در صفحه وب سایت‌ها – حتی به منظور کنجکاوی- اکیداً پرهیز نموده و این موارد را به هیچ عنوان در اختیار هیچ وب سایتی قرار ندهند، درغیر این صورت مسئولیت سوءاستفاده احتمالی از اطلاعات حساب و وقوع کلاهبرداری به عهده دارنده کارت خواهد بود.


همچنین به این وسیله اعلام می گردد که بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا این تاریخ هیچگونه مجوزی تحت هیچ عنوان جهت انجام امور مربوط به خرید و فروش اینترنتی صادر ننموده و هیچگونه امکاناتی را به منظور پرداخت اینترنتی از طریق “شتاب” راه اندازی نکرده است و درصورت معرفی این امکان، وب سایت‌های معتبر جهت انجام پرداخت و درج اطلاعات کارت بانک تنها از طریق وب سایت رسمی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران واقع در آدرس http://www.cbi.ir به اطلاع عموم خواهد رسید.


بر این اساس مجدداً تاکید مؤکد می گردد که تا اطلاع ثانوی از هرگونه مراجعه یا درج اطلاعات حساب یا کارت خود در وب سایت‌های متفرقه و ناشناس، که عمدتاً دارای آدرس های به ظاهر معتبر و مانوس هستند، خودداری نمایند تا از عواقب ناگوار آن پرهیز گردد. بدیهی است این بانک اقدامات لازم  را در حد امکانات فنآوری به منظور تعقیب قانونی و مسدود نمودن وب سایت های مزبور به عمل خواهد آورد.
خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 20
  • ۰۵ فرو ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.