هفت شرور باند «گبری» شانزده نوجوان را ربوده بودند


 
images/20061208/gabri.jpg
 
: ۷ مجرم شرور که با ایجاد رعب و وحشت برای مردم شهرری ، از آنها سلب آسایش کرده بودند، در یک اقدام ضربتی از سوی ماموران پایگاه نهم پلیس امنیت دستگیر شدند.
سرهنگ مجید مهدیخانی ، رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت با اشاره به اعمال مجرمانه باند گبرها به خبرنگار ما گفت: از چندی پیش شاهد تماسهای مردمی در شهرری بودیم که می گفتند چند شرور از آنها سلب آسایش کرده اند.
مهدیخانی افزود: به دنبال این شکایت ها موضوع به دستور امی ، دادستان شهرری ، به پایگاه نهم پلیس امنیت ارجاع و بررسی در این زمینه آغاز شد.
تحقیقات اولیه ماموران حاکی از آن بود که سرکرده باند فردی به هویت مرتضی (معروف به حفیظ) است که با همدستی برادرش سعید و ۵ نفر دیگر از افراد شرور، علاوه بر سرقت و زورگیری ، به دفعات با ربودن نوجوانان ، آنها را به قلعه گبری منتقل کرده و با این عنوان که قصد کم کردن روی آنها را دارند، این نوجوانان را با تهدید چاقو و قمه مورد آزار و اذیت قرار داده اند.


شناسایی شاکیانسرهنگ مهدیخانی افزود: با به دست آمدن این اطلاعات ، تحقیقات گسترده برای شناسایی شاکیان آغاز شد و ۱۶ نفر از نوجوانانی که از سوی متهمان مورد آزار و اذیت قرار گرفته بودند، شناسایی شدند و مشخص شد با وجود آن که آنها موضوع آزار و اذیت خود در قلعه گبری را به والدینشان اطلاع داده اند، اما آنها از ترس اعضای باند، از مراجعه به پلیس و ارائه شکایت خودداری کرده و تنها موضوع آزار فرزندان خود را از طریق تلفن به ۱۹۷ گزارش کرده اند.
رئیس پایگاه نهم پلیس امنیت افزود: در ادامه تحقیقات معلوم شد اعضای این باند مخوف علاوه بر آزار و اذیت کودکان ، در چندین مرحله نیز اقدام به تخریب اموال عمومی و عربده کشی در خیابان های شهرری کرده اند، در این خصوص نیز به دلیل وحشت ، شکایتی از آنها نشده است.
وی در ادامه افزود: با جمع بندی این اطلاعات معلوم شد مرتضی و برادرش به دلیل یک درگیری در سال ۸۳ و تشکیل پرونده ، با ارائه سند به دادسرا، آزاد شده اند. با مشخص شدن این موضوع و هماهنگی با بازپرس عباسی در شعبه چهارم ، از متهمان دعوت شد به دادسرا مراجعه کنند.
هنگامی که مرتضی و برادرش سعید به اتفاق ۲ شرور دیگر به نامهای ولی الله و اسماعیل به دادسرا مراجعه کردند، در یک اقدام ضربتی و غافلگیرانه از سوی ماموران پلیس امنیت دستگیر شدند.


نقشه انتقاممهدیخانی افزود: با دستگیری مرتضی مشخص شد که وی روی پیشانی خود عبارت “تشنه انتقام” را خالکوبی کرده است.
با انتقال متهمان به پلیس امنیت ، آنها ۳ همدست دیگر خود به نامهای رامین ، حسین و میثم را معرفی کردند که این متهمان نیز به دستور بازپرس عباسی دستگیر شدند. تحقیق از متهمان معلوم کرد که آنها پس از ربودن نوجوانان ، با تهدید قمه و چاقو و ایجاد رعب و وحشت ، آنها را به آلونک های اطراف شهرک علائین (قلعه گبری) منتقل کرده و سپس آنها را مورد آزار و اذیت جنسی قرار می دادند.
ادامه شرارت هارئیس پایگاه نهم پلیس امنیت با اشاره به عملکرد مجرمانه باند گبرها گفت: بررسی های پلیس نشان می دهد که عملکرد مجرمانه اعضای این باند، تنها معطوف به ربودن نوجوانان نبوده است ، بلکه آنها از سال ۸۳به صورت گسترده در این منطقه اقدام به شرارت ، حمله به مردم و حتی زنان می کرده اند. برای نمونه در زمستان سال ۸۳اعضای این باند وارد یک منزل مسکونی شده و با تهدید قمه و چاقو و تخریب وسایل خانه زن مستاجر و فرزندانش ، از آنها خواسته بودند تا فردا این خانه را تخلیه کنند.
در مرحله دیگر، آنها در حالی که به صورت نامتعادل در خیابان حرکت می کردند، پس از تصادف با یک خودروی پراید، راننده را بشدت مجروح و با سرقت پول و پخش خودرو، تلفن همراه راننده را نیز خرد کرده و متواری شدند؛ به طوری که مرد راننده از ترس ، جرات حضور در کلانتری و ارائه شکایت نداشت.
سرهنگ مهدیخانی افزود: مرتضی سرکرده این باند در نوجوانی مورد تعرض جنسی قرار گرفته و حک عبارت “تشنه انتقام ” نیز از این موضوع نشات می گیرد.
وی اضافه کرد: با دستگیری اعضای این باند، متهمان به دستور بازپرس پرونده به مدت ۳۰ دقیقه در قلعه گبری گردانده شدند تا درس عبرتی برای سایر اوباش منطقه باشد که ازمردم سلب آسایش می کنند.
مهدیخانی تاکید کرد: هم اکنون همه اعضای باند در اختیار پلیس قرار دارند و افرادی که از متهمان شکایت دارند، می توانند به دادسرا و یا کلانتری ۱۷۲ مراجعه کنند.
وی افزود: ماموران پلیس امنیت در ادامه مبارزه با اراذل و اوباش ، این افراد را یکی پس از دیگری شناسایی و پس از هماهنگی با دادستان و مسوولان قضایی ، آنها را دستگیر می کنند.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 43
  • ۲۰ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.