ویژگی جالب آیت‌الله خامنه‌ای

حامد عبداللهی در مطلبی در وبلاگ حامدنا که نسخه‌ای از آن را به «بازتاب» ارسال کرده، آورده است: امسال عید، شلمچه بودم که شنیدم آقای خامنه‌ای آمدند دهلاویه و سخنرانی کردند.

ایشان در جمع طوایف عرب منطقه به زبان فصیح عربی هم حرف زدند که با استقبال شوق انگیز آنان مواجه شد.
همیشه با خودم فکر می‌کردم که آیت‌الله خامنه‌ای ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که یک نفر ، یک روز باید بنشیند و بنویسد.

به هر حال یکی از این ویژگی‌ها همین است که من اشاره می‌کنم: به نظر من یک رهبر در کشور ایران با این همه پراکندگی و تنوع نژادی و قومی و قبیله‌ای باید از امتیازات ویژه‌ای بهره ببرد.

سیدعلی خامنه‌ای همان‌طور که از نامش پیداست از تبار آذربایجان و آذری زبانان است . از طرف دیگر اهل خراسان و کوی حضرت رضاست. دوره تبعیدش را نیز در سیستان وبلوچستان گذرانده و آن طور که در کتاب «داستان سیستان» خواندم، آنچنان با مردمان آن دیار صمیمی است که پس از این همه سال هنوز نام دوستان و همسایگانش در آن دوران را به یاد دارد.

تکلم به زبان فصیح عربی در جمع جنوبیان خون گرم، هم همان قدر وجدآور است که سخن به آذری گفتن میان ترکان غیور!
جالب این جاست که ایشان طلبه هم بوده‌اند و قم شهر طلاب است. مرکز فعالیت آیت‌الله خامنه‌ای از دیرباز، تهران بوده و شناخت و تسلطشان به مرکز کم تر از دیگر جاها نیست.

از حسن اتفاق، همسر ایشان نیز اهل نجف‌آباد اصفهان هستند که جادارد یادی بکنم از سفر رهبر به این استان که غیر از شهر اصفهان تنها از شهر نجف‌آباد دیدار کردند که آن هم با استقبال پر شور هموطنانمان در این شهر مواجه شد.

آری ایران سرای چنین رهبری است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 19
  • ۳۰ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.