یزدانی خرم در کنفرانس خبری: کشتی ما دیم است؛ باید مکانیزه شود

اولین کنفرانس مطبوعاتی محمدرضا یزدانی خرم سرپرست فدراسیون کشتی برگزار شد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این نشست که تمام مسوولان فدراسیون به همراه سرمربیان تیم‌های ملی آزاد و فرنگی حضور داشتند یزدانی خرم ابتدا به سابقه‌ی کشتی در ایران اشاره کرد و گفت: کشتی از ایران جدا نیست، ورزش اول و سنتی ماست که مردم همواره نسبت به آن احترام و علاقه‌ی خاصی داشتند. کشتی ورزش وارداتی نیست که برایش تبلیغ کنیم بلکه در خون ملت ماست. ایرانیان را در خیلی میادین ورزشی با کشتی می‌شناسند. این موضوع مسوولیت ما را زیاد می‌کند. وی ادامه داد: اگر در کشتی کار شود جایگاه خود را می‌تواند پیدا کند و حتی از فوتبال پیش افتد. ما نباید دراین رشته به هیچ وجه مشکلات مالی داشته باشیم چرا که مردم ایران نسبت به کشتی همیشه دست به جیب هستند. مگر این که خودمان در محاسبه اشتباه داشته باشیم و بعد حمایتی مردم را نادیده بگیریم.


یزدانی خرم در ادامه به برگزاری مجمع انتخاب رییس فدراسیون کشتی اشاره کرد و گفت: شاید شش ماه دیگر اعضای مجمع من را نپسندند و من هم التماس نمی‌کنم که رای دهید بلکه باید طوری در این شش ماه کار کنم که خودشان رای دهند.


وی افزود: حرف زدن راحت است و یک شبه می‌توان حرف زد اما، عمل کردن به آن چند سال به طول می‌انجامد.


یزدانی خرم در ادامه به سوابق کاری خود اشاره کرد و افزود: در این هفده سالی که در والیبال بودم هیچ وقت تعطیلی نداشته‌ام و سعی کردم پول از بیرون بیاورم و از اقتدار خودم استفاده کنم. در حال حاضر والیبال در هر سه رده به مسابقات جهانی راه یافته که هیچ فدراسیون دسته جمعی نتوانسته این کار را بکند. شاید خودمان هم دوباره نتوانیم.


وی در ادامه در خصوص رییس سازمان تربیت بدنی گفت: علی آبادی یکی از مدیرهای خوب نظام ماست که در گذشته دو سال همکار بودیم. وی از مدیران مورد توجه رییس جمهور است و می‌تواند بیشترین امکانات را برای ورزش بگیرد و رابطه‌ی بسیار خوبی بین دولت و ورزش باشد.


سرپرست فدراسیون کشتی در ادامه گفت: من جای کسی نیامده‌ام. بلکه برای کمک آمده‌ام ومی‌توانم هم این کار را انجام دهم. فشار زیادی بر روی طالقانی بود و واقعا زحمت کشید. همین خانه‌ی کشتی مخروبه را به این صورت درآورد. خدمات طالقانی پیش خدا می‌ماند. من توانایی کمک به کشتی را دارم و می‌خواهم با توجه به تجربیاتم فصل نوینی را در این رشته آغاز کنم.


وی در ادامه به تشکیل کمیته‌ی فنی اشاره کرد و گفت: کمیته‌ی فنی راجع به مسایل فنی اظهار نظر خواهد کرد و سرمربی تیم باید از این طریق انتخاب شود. در رابطه با کمیته‌های دیگر هم باید بگویم که بعضی‌ها خوب کار می‌کنند و بعضی‌ها ضعیف. آنهایی که ضعیف‌تر هستند را باید مشکلاتشان را حل کنیم. ما باید کاری کنیم تا دیگر مشکلات داوری نداشته باشیم و کمیته‌ی مربیان نیز باید فعال باشد. مربیگری هنر است. مربی که مدیریت نداشته باشد نمی‌تواند تیم را خوب هدایت کند ولو این که آن مربی قهرمان جهان باشد. کمیته‌ی مربیان نیز باید کارنامه‌ی مربیان را تنظیم کند و توانایی‌های هر کدام از مربیان را مشخص کند.


یزدانی خرم به اهمیت روابط بین‌آلملل فدراسیون اشاره کرد و گفت: روابط بین‌الملل قلب فدراسیون است و باید در خصوص اعزام‌ها مسوولیت قبول کند، در حال حاضر چند تیم در حال اعزام هستند که این کار روی هوا انجام می‌شود اما، باید این اعزام‌ها چارچوب و مسوول داشته باشد. هفده سال در والیبال هستم که تا به حال یک نفر هم از سفر جا نمانده، چون به موقع اقدام کردیم. روابط بین‌الملل باید کاملا دگرگون شود و افراد مسوول تمام وقت در اختیار فدراسیون باشند تا جواب مردم را بدهند.


وی در ادامه به تقویم پنج میلیاردی فدراسیون اشاره کرد و گفت: برای فدراسیون پنج میلیارد تومان بودجه برآورد شده اما، بودجه‌ی فدراسیون تنها هشتصد میلیون تومان است. ما باید برنامه را مطابق داشته‌هایمان عملی کنیم و هر چقدر کم آوردیم را خودمان تهیه کنیم. هیچ گاه نباید به مردم بگوییم علت باخت ما کم پولی بود و همیشه باید به مردم راست گفت.


یزدانی خرم به تغییرات ایجاد شده در فدراسیون اشاره کرد و گفت: خیلی افراد در فدراسیون عوض می‌شدند اما، دلیلی بر ضعف آنها نیست. بعضی از آقایان که تشخیص می‌دهند نمی‌توانند همپای فدراسیون کار کنند باید جایشان را به افراد قوی‌تر بدهند تا بتوانیم جواب مردم را بدهیم. تا به حال مسوول دفتر، مسوول امور مالی و مسوول روابط عمومی فدراسیون استعفا کرده‌اند که ما استعفای‌شان را قبول کردیم و افراد دیگری را جانشین کردیم.


به گزارش ایسنا، یزدانی خرم با تاکید بر ایجاد استانداردهای جهانی در کشتی گفت: برای کشتی ایران زشت است که از روسیه و بلغارستان بخواهیم که استاندارد بدهند و باید فرهنگ کشتی را دوباره احیا کنیم تا الگویی برای جهان باشد.


وی در ادامه به مظلوم بودن قشر کشتی‌گیر اشاره کرد و افزود: باید به مسایل درسی، رفاهی و سایر مسایل کشتی‌گیران اهمیت بدهیم. در نظر داریم به ورزشکار درجه یکی که وارد اردو می‌شوند روزی بیست هزار تومان حقوق و برای مربیان تیم ملی ماهی تا سقف یک میلیون تومان حقوق بدهیم که این کمترین حق آنها است. همچنین باید بهترین شرایط را از لحاظ تغذیه، مسایل پزشکی و آنالیز داشته باشیم. این‌ها ابزار اولیه قهرمانی هستند که باید در اختیار مربیان باشد.


یزدانی خرم در ادامه هدف اولیه فدراسیون را کسب ۱۴ مدال عنوان کرد و گفت: اگر برنامه‌ریزی کنیم و همه‌ی امکانات را داشته باشیم دلیلی ندارد به سمت ۱۴ مدال در قطر حرکت نکنیم. در حال حاضر کشتی ما دیم است و باید مکانیزه شود. باید استعدادها را کشف کنیم و بر روی آنها کار کنیم. تیمی که با ما کار می‌کند باید همه مسایل زندگی را کنار بگذارد و شب و روز در خدمت باشد. اینجا کربلا است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۲۹ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.