یک میلیارد نفر افتتاحیه المپیک را از تلویزیون تماشا کردند

۱۵ درصد از مردم جهان مراسم افتتاحیه‌ی مسابقات المپیک را از طریق شبکه‌های تلویزیونی به تماشا نشستند.به گزارش سرویس تلویزیون خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، آیین آغازین مسابقات المپیک که جمعه (۱۸ مردادماه) در پکن برگزار شد، با یک میلیارد بیننده تلویزیونی در سراسر جهان مواجه بود.به نقل از رویترز، مراسم افتتاحیه‌ این مسابقات که درمدت زمان چهارساعت و نیم به روی آنتن شبکه‌های تلویزیونی رفت، رکورد یکی از پربیننده‌ترین آیین‌های افتتاحیه‌ی المپیک را به ثبت رساند؛ چرا که تقریبا اکثریت مردم چین به عنوان میزبان مسابقات و هم‌چنین پرجمعیت‌ترین کشور جهان به تماشای این مراسم از تلویزیون نشستند.


براین اساس به‌طور میانگین تخمین زده شده‌است که از میان بیش از یک میلیارد بیننده مراسم افتتاحیه المپیک، ۸۴۲ میلیون بیننده به کشور چین تعلق داشته‌است.
شبکه‌ی نیز امروز (دوشنبه) بی‌.بی.سی اعلام کرد که حدود ۵ میلیون بیننده در انگلستان به تماشای مراسم افتتاحیه‌ی المپیک نشسته‌اند.


مسوولان این شبکه هم‌چنین پیش‌بینی کرده‌اند که ۳۰ میلیون تن برخی از مسابقات المپیک را از طریق تلویزیون تماشا کنند.


براین اساس راجر موسی، دبیر بخش ورزشی بی‌.بی.سی، خاطرنشان کرد که تماشای مراسم افتتاحیه‌ی المپیک توسط میلیون‌ها تن از مردم در سراسر جهان، شروعی خوب برای این مسابقات محسوب می‌شود. وی ادامه داد: این آمار هم‌چنین شبکه‌ی بی.بی.‌سی را تشویق می‌کند تا پوشش تلویزیونی گسترده‌تری از مسابقات المپیک داشته باشد و اخبار دقیق‌تری را به بینندگانش ارائه دهد.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، تعداد بیننده مراسم افتتاحیه‌ی المپیک ۲۰۰۸ پس از المپیک آتن و سیدنی در رتبه‌ی بعدی قرار می‌گیرد. مراسم افتتاحیه‌ی المپیک آتن که در سال ۲۰۰۴ برگزار شد ۳و۹ دهم میلیارد بیننده داشت و افتتاحیه‌ی المپیک ۲۰۰۰ سیدنی نیز، ۳و۶ میلیارد بیننده را پای گیرنده‌ها نشاند.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 50
  • ۲۰ مرد ۸۷
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.