پوریا پورسرخ: دفن خواهر در روز سوم خیلی سخت است

دهقان به پوریا پورسرخ که نقش رضا را در فیلم بر عهده داشت، اشاره کرد و گفت: نظر شما چیست؟»
    پورسرخ پاسخ داد« ماجرای دفن خواهرم از همان ابتدای کار فیلمبرداری شد و خیلی بخش سختی بود. دفن خواهر سخت است. سخت.»
    
    
    بازدید دهقان از پشت صحنه فیلم سینمایی «روز سوم»
    
     رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در پشت صحنه فیلم سینمایی « روز سوم» در خرمشهر با کارگردان، تهیه کننده، بازیگران و عوامل این فیلم گفت‌وگو کرد.

    به گزارش خبرنگار فارس، فیلم سینمایی « روز سوم» اولین فیلم ۳۵ میلی‌متری بنیاد شهید و امور ایثارگران بعد از تجمیع سه نهاد ایثارگری، است که در ۱۲ مهرماه امسال کلید خورد.
    این فیلم بر اساس ماجرای واقعی ساخته شده است. فیلم سینمایی «روز سوم» روایت آخرین روزهای مقاومت در بخش غربی خرمشهر در سال ۱۳۵۹ است. در این فیلم سمیره و رضا خواهر و برادری به تصویر کشیده می‌شوند که به دلیل شکستگی پای سمیره ، امکان فرار وی از منزل وجود ندارد و رضا و همرزمانش تلاش می‌کنند تا سمیره را از چنگال دشمن رها کنند.
    فیلم سینمایی «روز سوم» به سرمایه‌گذاری بنیاد شهید و امور ایثارگران، تهیه‌کنندگی علیرضا جلالی و کارگردانی محمدحسین لطیفی در منطقه آبادان و خرمشهر هم اکنون در حال فیلمبرداری است.
    طبق این گزارش، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز با حضور در بین عوامل و بازیگران فیلم سینمایی « روز سوم» با آنان به گفت‌وگو نشست.
    
    * لطیفی: بارها در اتاقم گریه کردم
    
    محل فیلمبرداری در بیمارستانی متروکه در خرمشهر انجام می‌شد، حسین دهقان در هنگام برداشت سکانس ۳۵ فیلم رسید. صحنه‌ مورد نظر درگیری رضا و امیر بود.« امیر تصمیم دارد که از رضا انتقام بگیرد. زیرا رضا قرار بوده با خواهر وی ازدواج کند اما ۳ بار قرار خود را به‌هم می‌زند.»
    دهقان حدود ۱۵ دقیقه به تماشای بازی بازیگران و سپس به گفت‌وگو با کارگردان و بازیگران پرداخت.
    رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، لطیفی ( کارگردان فیلم ) را مخاطب قرار داد و گفت: در این مدت تهیه فیلم آیا اتفاق ویژه‌ای که برای شما تعجب‌آور باشد، روی داده است؟
    لطیفی پاسخ داد: بله اتفاقات بسیاری روی داده است. به عنوان مثال همان روز اول کار، پای آقای پورسرخ ضربه خورد و نمی‌توانست به خوبی راه رود و ما مجبور شدیم همانگونه فیلمبرداری کنیم و شاید باید اینگونه می‌شد. برای بچه‌های دیگر نیز این مسائل پیش آمد.
    در ساخت این فیلم لحظات عجیبی سپری می‌شود. وقتی خودم را جای رضا و شرایط او که خواهرش آنگونه در خانه‌ای تنها در میان دشمنان رها کرده بود قرار می‌دادم گریه‌ام می‌گرفت.
    وی ادامه داد: خودم ۱۰ الی ۱۵ بار در اتاقم گریه کردم و حس عجیبی داشتم. امیدوارم این حس به مخاطبان نیز منتقل شود
    
    
    * دهقان: امیدوارم فیلم « روز سوم» فیلم متفاوتی باشد
    
    رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران عوامل و بازیگران فیلم سینمایی« روز سوم» را مخاطب قرار داد و اظهار داشت: تاکنون کارهای مختلفی در مورد سوم خرداد انجام شده اما هنوز حق مطلب ادا نشده است.
    وی افزود: امیدواریم کار متفاوتی در روز سوم ارائه شود و واقعیت‌ها همانطور که هست نشان داده شود.
    دهقان گفت: اگر بتوانیم واقعیت‌ها را همانطور که بود به نسل سوم منتقل کنیم، می‌توانیم پیوستگی را در نسل‌ها به وجود آوریم.
    وی اظهار داشت: امیدوارم این فیلم به جشنواره فجر برسد.
    
    * جلالی: کار جنگ کردن خیلی سخت است
    
    علیرضا جلالی ( تهیه کننده فیلم روز سوم) بعد از سخنان رئیس بنیاد شهید به وی گفت: کار جنگ کردن و ساخت فضای جنگ با همان ویژگی بسیار سخت است.
    وی افزود: تمام مجموعه در تلاش هستند که کار خوبی ساخته شود و تا پایان کار بچه‌ها استراحت نمی‌کنند.
    جلالی از مسئولان بنیاد شهید و شهرستان خرمشهر و آبادان به خاطر همکاری‌های فراوان تشکر کرد.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.