پوریا پوسرخ در شکرانه ماه رمضان

در فاصله چند روز مانده به آغاز ماه مبارک رمضان، معاونت سیما از به پایان رسیدن ۹۰ درصد تصویربرداری سریال «شکرانه» به کارگردانی سعید سلطانی خبر داد.به گزارش سرویس تلویزیون ایسنا، سریال «شکرانه» که هم اکنون ۱۰ قسمت از آن برای پخش از روز اول ماه مبارک رمضان آماده است هم اکنون ۹۰ درصد از تصویربرداری خود را در تاجیکستان پشت سر گذاشت. سریال شکرانه همزمان با تصویربرداری تدوین و صداگذاری خود را آغاز کرده و تاکنون ۵۰ درصد از تدوین و صداگذاری آن توسط حسن ایوبی در تاجیکستان به اتمام رسیده است.بنا به اعلام سازندگان، سریال «شکرانه» کاری معناگرایانه است که باموضوع حق طلبی و گرایش به حقیقت در طول داستان به مشترکات فرهنگی و اجتماعی ایران و تاجیکستان نیز نظر داشت و شخصیت‌های داستان در پی پیشبرد موضوع داستان بدین موضوع نیز می‌پردازند. حامد جوانی است تحصیل کرده که اعتقاد به کار، تولید و تلاش دارد. در میانه راه پرفراز و فرودی که در تاسیس یک کارگاه تولیدی فراروی او گسترده شده، در تنگنای اقتصادی کمکی را از پدرش می‌پذیرد اما به زودی درمی‌یابد که این پول متعلق به فرد دیگری است که پدرش به او مدیون است بنابه درخواست پدر او موظف می‌شود….


در مجموعه تلویزیونی شکرانه ۱۴ هنرمند تاجیکی که در تئاتر دارای سابقه فعالیت‌ بوده‌اند بازی می‌کنند. نقش اول زن این مجموعه بازیگر تاجیکی به نام ذولخومار ابراهیم است؛ پوریا پورسرخ، حامداد بهداد، حسن جوهرچی،‌ مریم کاویانی از بازیگران این سریال هستند.

ترانه اول این سریال با شعری از مولوی (ای قوم به حج رفته کجایید کجایید – معشوق همین جاست بیایید بیایید) و با صدای استاد دولتمند از خوانندگان مشهور تاجیکی و ترانه دوم از اهورا ایمان با صدای محمد اصفهانی ضبط شده است و علیرضا کهن دیری تنظیم موسیقی این سریان را به عهده دارد.گفتنی است شعر تیتراژ پایانی این سریال از پیوستگی فرهنگ‌ها و آداب و رسوم دو ملت ایران و تاجیکستان و مواریث مشترک این دو حکایت دارد این سریال یکی از کارهای مشترک رسانه ملی با کشورهای همسایه است.


از دیگر عوامل سریال شکرانه می‌توان به نویسنده: دکتر محمدهادی کریمی؛ تهیه کننده: منصور سهراب پور؛ مدیرتصویربرداری: ابراهیم غفوری؛ برنامه‌ریز و دستیار کارگردان: هوشنگ قنواتی زاده، طراح صحنه و لباس: محسن نوروزی؛ صدابردار: غلامرضا جهانمهر؛ مدیر تولید: میترا احمدی اشاره کرد.


شکرانه در سی قسمت ۳۰ دقیقه‌ای هر شب در ایام ماه مبارک رمضان ساعت ۲۱:۱۵ از شبکه تهران پخش می‌شود.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.