پژوهشگران دانشگاه MIT یک ربات با توانایی راه رفتن را به شکل کامل با پرینتر سه بعدی ساختند


پژوهشگران دانشگاه MIT یک ربات با توانایی راه رفتن را به شکل کامل با پرینتر سه بعدی ساختند

تیمی از لابراتوار هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر دانشگاه MIT معتقدند یک راه جدید برای ساخت روباتی کامل توسط پرینتر سه بعدی یافته اند. دستاورد این تیم در زمینه ای است که «هیدرولیک پرینت پذیر» خطاب شده.

این شیوه به پرینتر سه بعدی اجازه می‌ دهد تا در حین انجام کار، مایع را هم به درون پمپ ‌ها تزریق کند. طبق اعلام دنیلا راس، مدیر این لابراتوار، تکنیکی که آن ‌ها مورد استفاده قرار داده اند، قدمی رو به جلو برای ساخت ماشین آلات سریع و کاربردی است. او می‌ گوید تنها لازم است یک باتری و موتور به بدنه ربات اضافه کنید تا کاملا فعال شود.

محققان با به کار گیری پرینتر سه بعدی جوهرافشانی که مواد را با قطری کمتر از نصف تار موی انسان شکل می‌ دهد، این تکنیک را امکان پذیر کرده اند. فوتوپلیمر در بخش کف دستگاه قرار گرفته و سپس با به کار گیری نور فرابنفش مستحکم شده. رابرت مک کِردی، از محققین پروژه می‌ گوید که پرینتر جوهرافشان بهترین راه برای کنترل روی چند ماده به صورت هم‌زمان است.

برای تست قابلیت ‌ها و متودشان، این تیم یک ربات هشت پا با ۱۲ پمپ هیدرولیک درونی ساخته اند. ساخت آن ۲۲ ساعت طول کشید و پس از آن تنها لازم بود تا یک موتور روی آن قرار بگیرد و شروع به کار کند.

در زیر می‌ توانید پروسه ساخت و البته نحوه کارکرد این ربات را تماشا کنید.

مطلب بالا در حوزه فن‌آوری اطلاعات و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۸ April 2016 | 1:00 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 16
  • ۱۹ فرو ۹۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.