چرا مرگ را کمتر به یاد مى‏آوریم و یاد بهشت و جهنم تاثیرى در خوشحالى‏و غمگینى ما ندارد؟
جواب :  


  یاد نکردن از مرگ و یا کم یاد نمودن از آن، نشانه عدم توجه به واقعیات زندگى است. در هر لحظه این عالم، مرگ و حیات در جریان است. با اندک توجهى به اطراف؛ از انسان‏ها گرفته تا حیوانات و گیاهان… مى‏توان مرگ و حیات مجدد را مشاهده کرد. حال اگر انسان به جهت غفلت از این حقایق و اشتغال به دنیا، از آنها غافل است، عیب در بینش اوست که از حقایق فاصله گرفته است. در مورد بهشت و دوزخ نیز، روشن است که اگر کسى اطمینان و یا حداقل ایمان بدان نداشته باشد، یاد آن تأثیرى در او بجا نمى‏گذارد؛ ولى آن کس که نظام دقیق عالم هستى و بیهدف نبودن آن را دریافته باشد، همواره خود را در بهشت و یا دوزخ دیده و از آن متأثر خواهد گشت.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 16
  • ۰۶ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.