چهل‌هزار تن آوار از ارگ ویران‌شده‌ی بم خارج شده است

مدیر پروژه‌ی نجات‌بخشی ارگ بم گفت: از زمان آغاز عملیات آواربرداری تاکنون، ۳۰ درصد آواربرداری این اثر جهانی انجام شده است.به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اسکندر مختاری پیش‌بینی کرد که آواربرداری ارگ بم تا دو سال آینده نیز ادامه داشته باشد.وی گفت: تاکنون ۴۰ هزار تن آوار از ارگ ویران‌شده‌ی بم خارج شده؛ اما دور ریخته نشده، بلکه به بخش غربی آن منتقل شده است.او افزود: عملیات آواربرداری و تسطیح در بخش غربی ارگ بم در قالب پروژه‌ی سامان‌دهی محیط اطراف آن در حال انجام است. هم‌چنین پس از تسطیح این قسمت، فضای سبز مناسبی مطابق با الگوهای ۵۰ سال پیش و بر اساس عکس‌ها و نقشه‌های موجود ایجاد می‌شود.مختاری طول این محیط را ۵۳۰ متر و عرض آن را ۸۰ متر ارزیابی کرد و اظهار داشت: ساخت پارکینگ نیز در بخش جنوب شرقی ارگ بم در مرحله‌ی نخست پروژه‌ی سامان‌دهی محیط اطراف آن به‌پایان رسیده است.وی آواربرداری از خندق و بخش‌های شمال و شرق ارگ بم را از دیگر اقدامات انجام‌شده در این پروژه دانست.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 19
  • ۱۲ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.