چگونه رفتار خشن و دیکتاتورى پدرم را تغییر دهم؟
جواب :  


  مشکلى که بیان داشته‏اید واقعیت دردناک و تلخى است که چه بسا درمان آن نیز دشوار باشد، ولى در عین حال شدنى است. بنابراین نباید ناامید بود و از هر تلاشى در این زمینه نباید دریغ کرد. امید است توصیه هاى زیر بتواند راه‏گشاى شما باشد: ۱- پیش از هر چیز، به خداوند بزرگ توکل نموده و پیوسته از او در حل مشکل مدد جویید. ۲- همواره بکوشید در برابر ناهنجارى‏هاى ذکر شده صبر، متانت و برخوردى پرمهر و عاطفه و منطقى داشته باشید و دیگر اعضاى خانواده را نیز به چنین شیوه‏اى تشویق نمایید، به ویژه مادر شما اگر در برابر هر خشونتى عکس العملى محبت‏آمیز داشته باشد به تدریج، البته در مدت طولانى، روش تند و خشن پدرتان را تغییر خواهد داد. ۳- کوشش کنید عواملى که در خانه موجب ناراحتى و عصبانیت پدرتان مى شود، از بین برود؛ مثلاً اگر از بى‏نظمى‏هاى خانه، سر و صدا یا برخى خواسته‏ها ناراحت مى‏شود، حتى الامکان آنها را از بین ببرید و محیط خانه را براى او جایگاهى آرام‏بخش و دوست داشتنى کنید. ۴- بررسى کنید که دخالت‏هاى دیگران در چه زمینه‏هایى است، سپس بکوشید آن زمینه ها را از بین ببرید. ۵- در صورتى که افراد بزرگ و فهمیده‏اى در نزدیکان، بستگان یا دوستان پدرتان وجود دارد که توصیه‏هایش به پدر شما مفید مى‏افتد مشکلات را با او در میان نهاده و بخواهید که با حفظ امانت و شیوه‏اى حکیمانه، در موارد مقتضى اندرزها و رهنمودهاى لازم را به پدر شما بدهد و به کارها و اقدامات ناپسند خود آگاه نماید. به هر حال او پدر شماست و شما باید دید خود را نسبت به او عوض کنید. اقدامى که براى درآوردن خرجى خود انجام داده‏اید خوب و به جاست، اما این کار نباید باعث جدایى و دورى شما از پدرتان گردد. شما با اخلاق و نیک‏رفتارى خود، مى‏توانید الگوى مناسبى براى تغییر رفتار پدرتان باشید.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 10
  • ۲۶ آذر ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.