کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ دلماباغچه استانبول جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و …

این کاخ جبهه ای به طول ۶۰۰ متر در کنار ساحل تنگه در سمت اروپایی دارد. کاخ دلما باغچه ترکیبی از هنر اروپایی بوده و در بین سالهای ۱۸۴۳ – ۱۸۵۶ ساخته شده و در ۳ طبقه و به صورت قرینه است و دارای ۲۸۵ اتاق و ۴۳ سالن می‌ باشد.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

کاخ ساحلی به طول ۶۰۰ متر در کنار تنگه دارد. از طرف خشکی نیز دارای ۲ درب که یکی از آن‌ها دارای تزئینات فراوان است می‌ باشد. در وسط این کاخ ساحل که باغچه ای تمیز و زیبا آن را احاطه کرده یک سالن مراسم و باله که از سایر قسمت ‌ها مرتفع تر است دیده می‌ شود. دیوارها و سقف این کاخ با نقاشی ‌های هنرمندان اروپایی و با استفاده از چندین تن تزئینات طلایی دکور بندی شده است. در سالن و اتاق ‌های مهم همه اشیاء به یک رنگ می‌ باشد. کف کاخ در نقاط مختلف با یکدیگر متفاوت و با پارکت ‌های چوبی منقوش مفروش شده است. قالی ‌های پشمی و ابریشمی به عنوان زیباترین آثار هنری ترکیه در جای جای کاخ گسترده شده است. آثار هنرهای دستی نادر اروپایی و خاور دور نیز نقاط مختلف کاخ را تزیین نموده است. لوستر کریستالی، شمعدان و شومینه ‌ها نیز در بیش‌تر اتاق ‌ها خود نمایی می‌ کند.

کاخ دلماباغچه استانبول Dolmabahce Palace

بزرگترین سالن باله کاخ ‌های دنیا در این کاخ است. یک لوستر عظیم کریستالی ۴/ ۵ تن از سقفی به ارتفاع ۳۶ متر آویزان شده است. از میان ۶ حمام موجود، حمام بخش اندرونی با مرمرهای حجاری شده تزیین شده است. گالری ‌های فوقانی سالن بزرگ ویژه ارکستر و دیپلمات ‌ها
بوده است. به بخش حرم پس از عبور از راهروهای طولانی وارد می‌ شویم. از این ساختمان که درب ورودی آن از طرف بشیکتاش می‌ باشد، ا کنون به عنوان موزه هیکل و نقاشی استفاده می‌ شود.

منبع: اینترنت

مطلب بالا در دسته‌بندی جالب و خواندنی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۱۳ January 2015 | 8:30 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.