کری: ایران به تعهدات خود پایبند است

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم آنلاین ، جان کری ضمن دفاع از برجام تصریح نمود که توافق هسته‌ای با ایران از تبدیل تهران به یک قدرت هسته‌ای جلوگیری نمود و ادامه داد: «ایران دیگر خطرناک نیست زیرا یک سلاح هسته‌ای نخواهد داشت. این کشور بر حسب تعریف به خطرناکی همیشه نیست. این مسئله برای کوتاه مدت نیست. من ایمان و اطمینان دارم که ما دقیقاً به آن‌چه که آن‌ها در بازه زمانی انجام می‌‌دهند، پی می‌‌بریم».

وزیر خارجه آمریکا درباره کاهش تحریم‌‌های هسته‌ای ایران گفت: «ایران شایسته به دست آوردن مزیت‌‌های توافقی است که حاصل آمده است . ایران شایسته آن چیزهایی است که (در نتیجه توافق) به دست آورد زیرا تا به امروز به تعهدات خود طبق توافق هسته‌ای پایبند بوده است».

کری با اینحال ادامه داد: «من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که رفتار آن‌ها (در آینده) چگونه خواهد شد. ایران می‌‌بایست تصمیمات روشنی درباره نقشی که قرار است در منطقه و جهان داشته باشد، اتخاذ کند».

وی در ارتباط با اختلافاتی که در آمریکا در زمینه برجام وجود دارد گفت: «فکر می‌‌کنم که شما شاهد تنش‌هایی» بین میانه‌روها و تندروها در خصوص مسیر آینده ایران وجود دارد.

وزیر خارجه آمریکا به شرایط توافق هسته‌ای ایران و انتقادات برخی جمهوری‌خواهان از برجام در کنگره اشاره نمود و گفت: «اگر آن‌ها تقلب کنند، ما متوجه خواهیم شد».

جان کری در بخشی از مصاحبه خود با شبکه ام اس ان بی سی به رقابت‌‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اشاره نمود و گفت «دیوانگی‌‌های کنونی» در رقابت‌‌های انتخابات ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان «موجب شرمندگی کشور ما در خارج از آمریکا می‌‌شود».

وی در خصوص مبارزه با داعش گفت: «ما قطعناً در جنگ با داعش هستیم و پیشرفت‌‌های واقعی در این زمینه به دست آوردیم».

برگرفته شده از:فارس

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۵ April 2016 | 10:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 14
  • ۱۷ فرو ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.