کری: ایران به تعهدات خود پایبند است

به گزارش فایل دانلودر و به نقل از جام جم آنلاین ، جان کری ضمن دفاع از برجام تصریح نمود که توافق هسته‌ای با ایران از تبدیل تهران به یک قدرت هسته‌ای جلوگیری نمود و ادامه داد: «ایران دیگر خطرناک نیست زیرا یک سلاح هسته‌ای نخواهد داشت. این کشور بر حسب تعریف به خطرناکی همیشه نیست. این مسئله برای کوتاه مدت نیست. من ایمان و اطمینان دارم که ما دقیقاً به آن‌چه که آن‌ها در بازه زمانی انجام می‌‌دهند، پی می‌‌بریم».

وزیر خارجه آمریکا درباره کاهش تحریم‌‌های هسته‌ای ایران گفت: «ایران شایسته به دست آوردن مزیت‌‌های توافقی است که حاصل آمده است . ایران شایسته آن چیزهایی است که (در نتیجه توافق) به دست آورد زیرا تا به امروز به تعهدات خود طبق توافق هسته‌ای پایبند بوده است».

کری با اینحال ادامه داد: «من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که رفتار آن‌ها (در آینده) چگونه خواهد شد. ایران می‌‌بایست تصمیمات روشنی درباره نقشی که قرار است در منطقه و جهان داشته باشد، اتخاذ کند».

وی در ارتباط با اختلافاتی که در آمریکا در زمینه برجام وجود دارد گفت: «فکر می‌‌کنم که شما شاهد تنش‌هایی» بین میانه‌روها و تندروها در خصوص مسیر آینده ایران وجود دارد.

وزیر خارجه آمریکا به شرایط توافق هسته‌ای ایران و انتقادات برخی جمهوری‌خواهان از برجام در کنگره اشاره نمود و گفت: «اگر آن‌ها تقلب کنند، ما متوجه خواهیم شد».

جان کری در بخشی از مصاحبه خود با شبکه ام اس ان بی سی به رقابت‌‌های انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا اشاره نمود و گفت «دیوانگی‌‌های کنونی» در رقابت‌‌های انتخابات ریاست‌جمهوری جمهوری‌خواهان «موجب شرمندگی کشور ما در خارج از آمریکا می‌‌شود».

وی در خصوص مبارزه با داعش گفت: «ما قطعناً در جنگ با داعش هستیم و پیشرفت‌‌های واقعی در این زمینه به دست آوردیم».

برگرفته شده از:فارس

مطلب بالا در گروه مطالب عمومی و سیاسی و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۵ April 2016 | 10:31 pm منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۱۷ فرو ۹۵
  • دسته‌بندی نشده
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما
تصویر پیدا نشد اسب ۰۲ تیر ۹۱

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.