کشته شدن یک افسر زن کانادایی در افغانستان


images/20060518/Goddard.jpg جام جم آنلاین: یک سخنگوی نیرو های ائتلاف در افغانستان اعلام کرد روز جهارشنبه ۱۷ مه یک افسر زن کانادایی در جریان تبادل آتش با شورشیان طالبان در جنوب افغانستان کشته شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه ، سرگرد اسکات لاندی سخنگوی نیرو های ائتلاف در جنوب افغانستان گفت سروان نیکلا کاتلین سارا گودارد حوالی ساعت ۱۸ و۵۵ دقیقه به وقت محلی در جریان یک درگیری مسلحانه با شورشیان طالبان در ۲۴ کیلومتری غرب قندهار کشته شد.
سروان گودارد در یک عملیات گسترده پاکسازی مشترک نیرو های ائتلاف ونیرو های پلیس وارتش افغان در ناحیه پنجوی شرکت داشت. این عملیات چهارشنبه شب هنوز ادامه داشته و به گفته سخنگوی نیرو های ائتلاف تاکنون تعداد زیادی از شورشیان طالبان در جریان آن کشته وبه اسارت در آمده اند.
سروان گودارد نخستین نظامی زن کانادایی است که از پایان جنگ جهانی دوم در جریان نبرد کشته شده است.
با مرگ این افسر زن تعداد تلفات نیروهای کانادایی از زمان اعزام به افغانستان پس از سقوط رژیم طالبان درپایان سال ۲۰۰۱ تا کنون به ۱۶ نظامی و یک دیپلمات رسیده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 25
  • ۳۰ ارد ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.