کلاهبرداری با وعده دروغین تعویض خودرو فرسوده

جوان دانشجو که با راه‌اندازی یک شرکت جعلی پس از گرفتن مبالغی وجه نقد، قول تعویض خودروهای فرسوده متقاضیان با خودرو پراید دوگانه‌سوز به آنها می‌داد، در قم دستگیر شد.


به گزارش خبرنگار «حوادث» ایسنا، سرهنگ حسینی، رییس پلیس آگاهی قم با اعلام این خبر اعلام کرد: چندی پیش کارآگاهان شهرستان قم متوجه شدند یک شرکت جعلی در خصوص تعویض خودروهای فرسوده با خودرو پراید دوگانه‌سوز تبلیغات گسترده‌ای انجام داده و با جذب افراد زیادی اقدام به کلاهبرداری ‌کرده است.


وی افزود: ماموران برای بررسی موضوع وارد عمل شده و با مراجعه به محل شرکت و انجام تحقیقات غیرمحسوس پی بردند: متصدی شرکت شخصی به نام «میلاد ــ ‌ج» ۲۵ ساله دانشجو و اهل تهران است و از متقاضیان دارنده خودرو فرسوده مبلغ سه میلیون و ۵۰۰ هزار ریال دستمزد جهت تعویض خودرو فرسودهو از سایرین مبلغ ۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال به صورت نقدی دریافت می‌کرد و مدعی می‌شد می‌تواند خودرو فرسوده آنها را با خودرو دوگانه‌سوز پراید تعویض کند.


بدین ترتیب با جمع‌آوری این اطلاعات، ماموران پلیس قم با مراجعه به این شرکت جعلی، اسناد شرکت را مورد بررسی قرار دادند و به این ترتیب بررسی‌ها مشخص کرد: متهم فاقد هر گونه مجوز قانونی از اداره ثبت شرکتها، ‌اماکن عمومی نیروی انتظامی و شرکت سایپا است، از این رو فرد جاعل دستگیر و به همراه پرونده تشکیل شده به دادسرا ارجاع داده شد.


سرهنگ حسینی با اشاره به انجام تحقیقات برای شناسایی افرادی که از سوی این شرکت برای دریافت خودرو پراید دوگانه‌سوز ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: شهروندان تنها به صرف درج آگهی‌های مختلف از سوی افراد حقیقی یا حقوقی در جراید به آنها اعتماد نکرده و پیش از انعقاد قرارداد یا پرداخت هر گونه وجهی از صلاحیت صاحبان آگهی و قانونی بودن فعالیت آنها اطمینان حاصل کنند و در صورت مشاهده هر مورد مشکوک به سرعت با مرکز فوریتهای پلیسی «۱۱۰» تماس بگیرند.


انتهای پیام

خرید یخچال دست دوم برای نیازمندان
-------------------------------------------
ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 9
  • ۰۷ شهر ۸۶
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.