کلاه‌برداری ۶۰۰ میلیونی با تقلید صدای فامیل دور

مرد کلاهبردار که با تقلید صدا طعمه‌‌های خود را فریب داده و به بهانه مشکل مالی و معرفی خود به عنوان فامیل دور از آن‌ها کلاه‌برداری می‌‌کرد، دستگیر شد. تحقیقات برای دستگیری همدست او ادامه دارد.

به رپرتاژ فایل دانلودر و به نقل از جام جم، اوایل زمستان سال گذشته مردی با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان از مردی به اتهام کلاه‌برداری شکایت کرد.
 
مالباخته در اظهاراتش به پلیس گفت: مردی با من تماس گرفت و در جریان گفت‌وگو با وی، او را به جای یکی از اقوامم اشتباه گرفتم. تماس گیرنده مدعی شد در جاده تصادف کرده و نیاز به پول دارد. با اعتماد به وی، دو میلیون تومان به شماره کارتی که داد، واریز کردم.
 
وی اضافه کرد: او سپس شماره حسابم را گرفت تا چند روز دیگر پول را واریز کند که دیگر از او خـبـری نشد. با شماره تلفن همراهش تماس گرفتم که خاموش بود. زمانی که به خانه مرد مورد نظر رفتم متوجه شدم او تصادف نکرده و مرد دیگری خود را به جای وی معرفی کرده و از من کلاه‌برداری کرده است.
 
هم‌زمان با تشکیل پرونده قضایی، تحقیقات پلیس برای دستگیری مرد شیاد آغاز شده بود تا این که افراد دیگری که به شیوه‌ای مشابه به دام افتاده بودند با حضور در پلیس آگاهی استان زنجان شکایت‌هایی را مطرح کردند. بررسی‌‌های پلیس نشان می‌‌داد که مرد شیاد از مالباختگان دو تا ده میلیون تومان کلاه‌برداری کرده است.
 
با افزایش شکایت‌‌ها روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد. جست‌وجو‌‌ها ادامه داشت تا این که با گذشت حدود چهار ماه از وقوع این کلاه‌برداری‌‌ها، دو روز پیش متهم شناسایی و دستگیر شد.
 
سرهنگ جعفر رحمتی، رئیس پلیس آگاهی استان زنجان در این باره به جام‌جم گفت: با انتقال متهم به پلیس آگاهی او بازجویی شد و اعتراف کرد این کلاه‌برداری‌‌ها را با همدستی دوستش انجام داده است.
 
وی اضافه کرد: تحقیقات از این مرد سابقه‌دار نشان می‌‌داد او و همدستش که فراری است، از چهار سال پیش در تماس با طعمه‌‌های خود در شهرهای مختلف، با تقلید صدا به بهانه این که در جاده تصادف کرده‌اند یا دزد به آن‌ها زده، مردم را فریب داده و از آن‌ها به صورت کارت به کارت پول گرفته و با این شیوه به کلاه‌برداری ۶۰۰ میلیون تومانی دست زده‌اند.
 
تحقیقات از این کلاهبردار حرفه‌ای در حالی ادامه دارد که پلیس در جست‌وجوی دیگر همدست فراری اوست. مردم می‌‌توانند برای شکایت از وی به پلیس آگاهی استان زنجان مراجعه کنند.

خـبـر و مطلب بالا در گروه حوادث و در این آدرس اینترنتی در تاریخ ۲ April 2016 | 10:34 am منتشر شده و گروه اینترنتی فایل دانلودر آن را بازنشر کرده است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.