کلیه ID های ایرانیان از یاهو حذف خواهد شد.

 روزنامه شرق با چاپ مطلبی، مدعی شد که یاهو در روز  2  آوریل  2006  میلادی، یعنی دقیقا در روز سیزده بدر ایرانی سرویس خود را به روی ایرانیان مسدود خواهد کرد.


 


روزنامه شرق چنین می گوید:


سایت اینترنتى «Yahoo» مسدود کردن این وب سایت بر روى ایرانیان را در دست بررسى دارد. «جف استیونس» سخنگوى «موسسه یاهو» روز گذشته در گفت وگو با شبکه FOX  از احتمال مسدود شدن I.P. موتور جست وجوگر و «Messenger Yahoo» بر روى ایران خبر داد اما درباره علت این تصمیم چیزى نگفت.به دنبال انتشار این خبر، «تریسى مورگان» مدیر فنى سایت «Google» نیز در گفت وگو با شبکه «abc» ضمن اعتراض به این تصمیم «یاهو» اعلام کرد که مجموعه «گوگل» هیچ دستورى را نپذیرفته و هیچ کشورى را تحریم نمى کند.
این مقام سایت گوگل به ایرانیان قول داد که خدمات موتور جست وجوگر گوگل و خدمات صندوق الکترونیکى «Gmail» هرگز بر روى ایرانیان مسدود نخواهد شد.


«تریسى مورگان» گفته است که از ابتداى سال  ۲۰۰۶  میلادى هزاران پیام از ایرانیان در سراسر جهان دریافت کرده است مبنى بر این که لوگوى گرافیکى فصل بهار این سایت، «هفت سین» باشد. سایت اینترنتى «Yahoo» اعلام کرده است که در صورت موافقت مدیران سایت، در اولین ساعات روز دوم آوریل  ۲۰۰۶  کلیه ID  های ایرانیان بر روى «Yahoo Messenger» حذف مى شود.


 همچنین محتویات صندوق هاى پست الکترونیکى آنان نیز پاک مى شود و نشانى ها نیز آزاد خواهند شد و کاربران کشورهاى دیگر مى توانند آنها را اختیار کنند.
گفتنى است سایت گوگل سال قبل نیز در نوروز طرح هفت سین را در لوگوى خود گنجاند که با استقبال میلیون ها کاربر اینترنت ایرانى مواجه شد.


منبع: روزنامه شرق


مشاهده تصویر روزنامه


در صورتی که یاهو بخواهد سرویس اصلی خود، یعنی یاهو مسنجر را بر روی ایرانیان مسدود کند، عملا اینترنت در ایران بی کاربرد خواهد شد. زیرا، بیشتر کاربران اینترنتی ایران، به چت کردن مشغول هستند و گذشته از این، کلیه ارتباطات اینترنتی ایرانیان با داخل و خارج کشور، بعد از کارت های تلفن اینترنتی، Yahoo! Messenger  است.


و همچنین، کلیه کافی نت ها نیز در ایران از طریق یاهو مسنجر و چت کسب درآمد می کنند. که با این عمل، کاسبی آنها نیز کساد خواهد شد.


در حال حاضر، ایرانیان دارای بیشترین تعداد کاربران در یاهو (حداقل در آسیا) هستند. چون همانطور که قبلا در سایت www.ict-center.ir  اعلام شد، به دلیل ازدحام بیش از حد کاربران ایرانی در یاهو، چت روم های “آسیایی” به چت روم های “ایرانی” تبدیل شده است. که خبر آن نیز قبلا منتشر شد:


مشاهده خبر:


http://www.ict-center.ir/News.aspx?ID=743


همچنین گفته شده که یاهو قصد دارد سرویس جستجوی خود، یعنی http://search.yahoo.com  را نیز برای ایرانیان مسدود کند. که البته در این مورد خطری متوجه ایران نخواهد بود. چون موتو جستجوی گوگل با سرعت و کیفیت بیشتری جستجو را انجام داده و همچنین زبان فارسی را نیز پشتیبانی می‌کند.


مشاهده بخش فارسی گوگل:


http://www.google.com/intl/fa/


http://www.google.com.af/


که البته لینک دوم مربوط به گوگل افغانستان است که به دو زبان فارسی و پشتو ارائه شده است.


در پایان: به دلیل این که هیچ یک از سایتهای معروف آی تی در جهان، مانند CNET News, ZDNet، Business Week  و … به این خبر اشاره نکرده اند و روز وقوع آن نیز مطابق با روز سیزده بدر ایرانی است، ممکن است این خبر یک “دروغ  13” باشد. که روزنامه شرق دارای چنین سابقه ای است.

ثبت آگهی رایگان خرید و فروش موبایل
-------------------------------------------

راستی! برای دریافت مطالب وردپرسی در کانال تلگرام فایل دانلودر عضو شوید.

  • فایل دانلودر
  • هیچ
  • 12
  • ۱۸ فرو ۸۵
فایل دانلودر
این سایت حاصل ترکیب چند وبگاه مختلفه! سایت گنجینه، خبرینه و ایرونیا با هم ادغام شدن و فایل دانلودر رو تشکیل دادن! بیش از 16 هزار مطلب تو زمینه‌های گوناگون و متنوع؛ از سرگرمی و تفریحی بگیرید تا محصولات دانلودشدنی و قالب و افزونه وردپرس و اسکریپت و مطالب آموزشی و...

با ثبت نام تو خبرنامه فایل دانلودر، هر رو مطالب ما رو تو ایمیل‌تون دریافت کنید.

توجه: پس از ثبت ایمیل حتما وارد اینباکس ایمیل خود شده و روی لینک فعالسازی در ایمیلی که از طرف ما ارسال شده کلیک کنید(راستی ما اسپم ارسال نخواهیم کرد).

پیشنهاد ما

در حال حاضر امکان ارسال نظر وجود نداره.